شناسه خبر : 30131
تاریخ انتشار :
نباید مردم را مایوس کنیم/تلاش دولت برای بهبود وضعیت مردم ادامه خواهد داشت

نباید مردم را مایوس کنیم/تلاش دولت برای بهبود وضعیت مردم ادامه خواهد داشتنورنیوز: آخرین جلسه هیأت وزیران برگزار شد. به گزارش خبرنگار نور نیوز، صبح امروز حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی درباره مشکلات سال 97 در جمع خبرنگاران سخن گفت. او بالاخره مشکلات و معضلات پیش روی کشور را به رسمیت شناخته و در این باره تاکید کرد که دولت به فکر بوده و اینگونه نیست که برخی می‌گویند دولت به مشکلات مردم توجهی نمی‌کند.


خلاصه‌ای از نکات عنوان شده توسط رییس جمهوری در جلسه دیروز به شرح زیر است:


* در سختی‌ها و مشکلات هم دشمنان همه توان خود را علیه ملت ایران بکار گرفتند و هم شاهد نامهربانی‌هایی از سوی طبیعت بودیم؛ در تابستان ?? مردم از لحاظ آب و برق در برخی ساعات و هفته‌ها در مضیقه بودند.


* سال ??، ???? مگاوات برق آبی خود را به دلیل شرایط دریاچه‌ها از دست دادیم. با این حال در طول سالی که گذشت هشت نیروگاه برقی با ظرفیت ???? مگاوات در مدار قرار گرفت و ?.? میلیارد متر مکعب آب مهار شد.


*در سال ?? بیش از ???? روستا را آبرسانی شده و همچنین به 3 هزار روستا گاز رسانده شده است.


* مشکل دیگر ما در سال ?? دشمنان قسم خورده‌ای بودند که با همه توان آمدند تا جلوی پیشرفت کشور و زندگی عادی مردم را بگیرند. آمریکایی‌ها بدون هیچ دلیلی همچون معاهده‌های دیگر از برجام خارج شد و به قول خود شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرد.


* آمریکا، صهیونیست و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند تا انتقام ?? ساله خود را از ما بگیرند. در زمینه ارز و قیمت کالاها برای ما مشکل درست کردند اما دولت خسته و ناامید نشد و دست روی دست نگذاشت و به طور مداوم به فکر حل مشکلات و نابسامانی‌های ارزی بود.


*بخش‌های مختلف دولت به خصوص بانک مرکزی تلاش کردند و ما تا حدی توانستیم قیمت ارز را کنترل کنیم و در این زمینه یک مهار نسبی انجام شد. البته این بدان معنا نیست که قیمت ارز متعادل است و ما به نقطه مطلوب رسیده‌ایم اما دشمن می‌خواست تورم ما روزانه بالا برود..


*آمریکا‌یی‌ها وقتی از برجام خارج شدند انتظار داشتند که ما هم خارج شویم و اروپا هم از آمریکا حمایت کند اما آنها به اهدافشان نرسیدند. ما حساب شده حرکت کردیم و اکنون مورد تحسین کشورهای دنیا هم هستیم.


*بخش حقوقی دولت و وزارت خارجه مسئول هستند لایحه شکوائیه‌ای علیه کسانی که در آمریکا در طراحی و اجرای تحریم‌ها دخالت کرده‌اند، به عنوان جنایت علیه بشر تدوین کنند و در دادگاه صالحه در داخل کشور مطرح کنند و اگر دادگاه رأی داد، قدم‌های بعدی را دنبال کنیم.


*اقدام آمریکا نه علیه فناوری هسته‌ای بلکه علیه سلامت مردم، محیط زیست، مواد غذایی و داروی مردم بود.


*به ملت بزرگ ایران می‌گویم مطمئن باشند لحظه‌ای از توطئه دشمنان و حل مشکلات مردم غفلت نمی‌کنیم و با همه توان به دنبال حل مشکلات هستیم. برای کسانی که حقوق ثابت دارند افزایش ?? درصدی حقوق را دنبال کرده و قانون مصوب مجلس را اجرایی می‌کنیم. تکلیف حقوق کارگران نیز همین هفته مشخص می‌شود. برای بخش پزشکی هم تصمیمات لازم را اتخاذ کرده‌ایم. *به اقشار مستضعف جامعه که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند نیز در حد توان کمک می‌کنیم.پرداختی ما به این اقشار بیش از چهار برابر شده است ولی نیاز آن‌ها بیش از این است.


*تا پایان سال حدود ?? میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی پرداخت کردیم. برای سال آینده ممکن است تغییراتی در شیوه تأمین کالاهای اساسی مردم ایجاد کنیم اما مسیر تأمین این کالاها را ادامه می‌دهیم. همچنین کمک‌های کالایی را ادامه خواهیم داد.


*برخی صادر کنندگان، وارد کنندگان و مغازه داران شرایط کشور را مراعات نمی‌کنند. بیشتر آنها خیلی خوب، سالم و عادلانه کالا را در اختیار مردم می‌گذارند اما برخی کالاها را در پستوی مغازه خود به گونه‌ای دیگر توزیع می‌کنند یا حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند. من از تعزیرات، ستاد حمایت و قوه قضائیه می‌خواهم بیش از پیش فعال باشند..


*حتماً نباید مردم را مأیوس کنیم و در جامعه شکاف ایجاد نمائیم و خدمتگذاران را متهم کنیم. من شهادت می‌دهم که همه مسئولان، دستگاه‌های اجرایی، در تلاش هستند تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند. در این شرایط اصحاب رسانه باید از ما انتقاد کنند و به مردم نیز اطلاع دهند.


 نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.