شناسه خبر : 30123
تاریخ انتشار :
رهایی نوروزی زاینده رود/اصفهان در تعطیلات آب دارد

رهایی نوروزی زاینده رود/اصفهان در تعطیلات آب داردنور نیوز : زاینده رود امسال آب دارد. بعد از سال‌ها نوروز بی‌آب امسال بالاخره گردشگرانی که سراغ اصفهان می‌روند، می‌توانند سی و سه پل و پل خواجو را سرزنده ببینند.


ماجرا از این قرار بود که علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چندی پیش درخواست کرد نوروز امسال زاینده‌رود در اصفهان جاری باشد. حسن روحانی رییس جمهوری هم پیرو این درخواست، به وزارت نیرو دستور داد ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست‌محیطی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که طی ایام نوروز نسبت به رها‌سازی آب در زاینده رود اقدام  شود.


اما زاینده رود از چه تاریخی میان شهر اصفهان جاری می‌شود؟ عباس رضایی استاندار اصفهان در این زمینه با بیان اینکه زمان و حجم دقیق افزایش خروجی سد زاینده رود روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده مشخص خواهد شد گفته است: بازگشایی زاینده‌رود در روزهای ابتدایی نوروز ?? قطعی است اما تاریخ قطعی آن هنوز مشخص نیست.


گفتنی است مسافران نوروزی سال قبل بیش از دو میلیون و 500 هزار نفر برآورد شده بودند که پیش بینی می‌شود این میزان در نوروز ?? حدود ?? تا ?? درصد افزایش پیدا کند. به گفته رضایی قابلیت اسکان ??? هزار نفر در طی یک شبانه روز در استان اصفهان فراهم شده است.


 کلید واژگان
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.