شناسه خبر : 30093
تاریخ انتشار :
کاهش قیمت دلار کلید خورد

کاهش قیمت دلار کلید خوردنورنیوز- کاهش قیمت دلار، کلید خورد. اگرچه بازار دلار در هفته‌های اخیر دوباره دچار تنش‌های زیادی شده و به 14 هزار تومان هم رسیده بود، بالاخره همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد در روزهای پایانی سال، روند کاهشی در پیش گرفت.


دیروز صرافی‌های رسمی دلار را با نرخ 12 هزار و 900 تومان می‌فروختند و امروز بررسی‌های میدانی خبرنگار نورنیوز نشان می‌دهد که برخی از صرافی‌ها، مانند ملت  از ابتدای معاملات امروز نرخ فروش هر دلار آمریکا را 12 هزار و 850 تومان و نرخ خرید را 12 هزار و 800 تومان اعلام کرده‌اند. همچنین این صرافی نرخ فروش هر یورو را 14 هزار و 750 تومان و نرخ خرید  را 14 هزار و 800 تومان اعلام کرده است.


کاهش قیمت ارز در حالی دوباره کلید خورده است که در بهمن ماه امسال، نمایندگان مختلفی در مجلس شورای اسلامی و پیشتر از آن اقتصاددانان و تحلیلگران درمورد نرخ واقعی دلار گفته بودند که چیزی بین 8 تا 10 هزار تومان است و قیمت بیش از این، ناشی از هرج و مرز بازار است. اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رییسه مجلس 24 بهمن امسال در این باره گفت: موج دوم کاهش قیمت ارز تا مرز ? هزار تومان به زودی آغاز خواهد شد چرا که نرخ کنونی غیرواقعی بالاست و باید تدابیر تازه‌ای برای کاهش قیمت تا رسیدن به نرخ منطبق بر واقعیت انجام شود.


محمد حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم  معتقد بوده است که دولت اگر هم اکنون اراده کند حتی می تواند قیمت ارز را به ? هزار تومان کاهش دهد.


کامران ندری، اقتصاددان و پژوهشگر پولی و بانکی هم در این باره به خبرنگار نورنیوز می‌گوید: قیمت واقعی دلار چیزی بین 8 تا 10 هزار تومان برآورد می‌شود و نرخ کنونی ناشی از آزادشدن انژری‌های سرکوب شده در بازار ارز است.


با این اوصاف، به نظر می‌رسد کاهش نرخ ارز، مقطعی نبوده و ادامه داشته باشد. به خصوص که تب و تاب بازار شب عید هم رو به فروکش شدن می‌رود.

 


 


 


 نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.