شناسه خبر : 30090
تاریخ انتشار :
کالاهای استراتژیک شب عید را تامین کردیم /دلار بر سر سفره­‌ها

کالاهای استراتژیک شب عید را تامین کردیم /دلار بر سر سفره­‌هانورنیوز: نکته تلخ و سختی است. حتی شنیدن آن دشوار است که دام مولد از کشور خارج شود. قیمت‌ها نرسیده به سفره مردم زیاد می­شوند. این یکی از موضوعاتی بود که دیشب نوبخت در جمع فعالان اقتصادی خراسان بیان کرد و گفت: قرار نیست دولت از ?? هزار میلیارد تومان خود صرف نظر کند، دلاری که هر یک سنت آن برای ما نسبت به گذشته بسیار بیشتر ارزش دارد را در اختیار مردم قرار داده اما آنچه به سفره مردم می‌رسد با قیمت غیر ارز ترجیحی برسد.


شب گذشته محمدباقر نوبخت، در نشست فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی خبر از وظیفه­ای که به دوش­شان برای تامین کالاهای اساسی مردم گذاشته شده توضیح داد و گفت: موظف شدیم که انبارهای کشور را از کالاهای استراتژیک پر کنیم، این کالاها را مرتب تعویض می‌کنیم که فاسد نشوند..


او بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه طبق قانون مسئول راهبری و رصد توسعه کشور است، گفت: قیمت تضمینی گندم در سطح کشور در شورای اقتصاد از رقم ???? به ?,??? تومان افزایش یافته است.


رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: صندوق توسعه ملی با اساسنامه‌ای که از سوی رهبر ابلاغ شده اداره می‌شود و ضوابطی برای پرداخت منابع دارد و این آمادگی را اعلام می‌کنم حتی تا همین سقف (??? میلیون دلار مطالبه استان) را در حوزه‌های مختلف طلب کنیم.


نوبخت تصریح کرد: این آمادگی را داریم اگر طرح‌ها توجیه‌دار باشد این تسهیلات را پرداخت کنیم چرا که اعتقاد ما این است استان از ظرفیت‌های لازم برخوردار است.


او خطاب به نمایندگان مجلس در استان، ادامه داد: هرچند فشارهای مردمی و مطالبه‌گری‌ها بر روی شما است اما باید نحوه بیان بهتری داشت چرا که در آیات قرآن نیز بر حرف زدن احسن تاکید شده و به جای تحقیر، همدیگر را تشویق کنیم؛ حتی در زمان مجادله نیز باید با احسن با یکدیگر صحبت کنیم.


رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: می‌توان تمام مسائل را بیان کرد بدون این که طرف مقابل را تحریک کنیم و به نحوه متناسب حرف‌هایمان را بزنیم.


نوبخت با بیان اینکه مبلغ ?? میلیارد دلار برای سال آینده و همچنین امسال نیز مبلغ ?? میلیارد دلار قرار است برای مردم از محل ?? هزار میلیارد دلار دولت برداشت شود، اظهار کرد: قرار نیست دولت از ?? هزار میلیارد تومان خود صرف نظر کند، دلاری که هر یک سنت آن برای ما نسبت به گذشته بسیار ارزش دارد را در اختیار مردم قرار داده اما آنچه به سفره مردم می‌رسد در نهایت با قیمت غیر ارز ترجیحی بیاید.


رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با تمام دشمنی‌ها باید از نظر امنیت غذایی کشور ضریب بالایی داشته باشیم.  به خوبی به این موضوع واقفیم که دشمنان برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی ایران از هر راهی استفاده می‌کنند.


او گفت: طی یک سال آینده ?? هزار واحد مسکونی در استان خراسان جنوبی احداث خواهد شد و حداقل ??? میلیارد تومان در بخش مسکن استان سرمایه‌گذاری می‌شود.


نوبخت خاطرنشان کرد: مبلغ ??? میلیارد تومان برای زیرساخت‌ها و توسعه استان طی برنامه کوتاه مدت دو ساله در نظر گرفتیم که حداقل ??? تا ??? میلیارد تومان آن برای راه و راه آهن است.نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.