شناسه خبر : 30086
تاریخ انتشار :
برگزاری نخستین شب خاطره تخصصی کودک و نوجوان

برگزاری نخستین شب خاطره تخصصی کودک و نوجواننخستین شب خاطره تخصصی کودک و نوجوان ویژه شهدای مدافع حرم چهارشنبه بعد از نماز مغرب برگزار می‌شود.

به گزارش نور نیوز، حجت الله ناظری، سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان کشور گفت: به مناسبت بزرگداشت روز شهدا، حوزه هنری استان تهران برای کودکان شهدای مدافع شهرستان شهریار مراسمی تحت عنوان «بابای خوب من»  برپا می‌کند. 


وی تصریح کرد: این برنامه فردا چهارشنبه 22 اسفند ماه بعد از اذان مغرب در مسجد امیرالمومنین شهریار برگزار می شود. 


ناظری در خصوص برنامه‌های فرهنگی فردا خاطر نشان کرد: مراسم فردا یک بسته فرهنگی است، این برنامه شامل شعرخوانی، اجرای سرود، اجرای تئاتر، ذکر خاطره برای کودکان و نوجوانان است.


وی درخصوص مهمانان این برنامه تصریح کرد: تعدادی از معاونین حوزه هنری، تعدادی ازفرماندهان شهریار و مسئولان استان تهران حضور خواهند داشت. 


ناظری درخصوص انتخاب شهریار به عنوان محل حضور این برنامه فرهنگی نیز گفت: شهریار در استان تهران به لحاظ تعداد شهدای مدافع حرم ویژه است و ما حدود 11 شهید مدافع حرم در این منطقه داریم. 


سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان  اضافه کرد: سیر تحولات اجتماعی و جریان‌های متفاوت فرهنگی که همواره در معرض آن ها قرار می گیریم، لزوم تفکر بر پایه اصول تغییر ناپذیرمان را روشن تر می سازد. در روزگاری که فاصله بین حق و ناحق آن قدر ناچیز شده که دشمنان در لباس دوستان برای ما نسخه فرهنگی می پیچند، لذا ضرورت پرداختن به اصولی که ریشه در دین و آیین ما دارد، دقت و تدبری دو چندان می خواهد.


ناظری ادامه داد: ما به این نکته باید از نگاهی عمیق بنگریم که فردا هم به نسلی نیاز دارد که از این جریان های مخرب پرده برداری کند و در مقابل طوفان های فرهنگی بایستد، نهراسد و با ایمان گام بردارد و با شجاعتی انقلابی پای عقایدش استوار بماند.


سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان اینکه «بابای خوب من» برنامه ای فرهنگی با همین نگاه و برای همین فرزندان است افزود: فرزندانی که بابای خوب خود را فدای عقیده و ایمان اصولی و ریشه دار خود کرده اند، فرزندانی که هم خود پرچم دار سربلندی اسلام هستند و هم دوستانی دارند که به آن ها غبطه می خورند و خود را همراه این فرزندان می دانند.


ناظری در پایان اضافه کرد:  حوزه هنری کودک و نوجوان گامی کوچک برای پاسداشت حرکت بزرگ این کودکان برداشته که آن ها اعلام کند در نزدیکی عید باستانی ایران، قدر شما را بیشتر بدانیم و شما را بیشتر درک کنیم.نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.