شناسه خبر : 30081
تاریخ انتشار :
بوئینگ حادثه ساز زمین گیر شد

بوئینگ حادثه ساز زمین گیر شدپرواز بوئینگ 737 مکس 8 از محبوب ترین جت های مسافری در پی دو حادثه مرگبار طی 5 ماه اخیر، توسط برخی از ایرلاین های دنیا فعلا ممنوع شد.

راشاتودی: با دومین سقوط مرگبار یک بوئینگ ??? مکس ? ظرف ? ماه اخیر، تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی جهان را مجبور کرد آخرین مدل یکی از محبوب‌ترین جت‌های مسافربری جهان را زمین‌گیر کنند.


تراژدی روز یکشنبه، که ? دقیقه پس از تیک‌آف از پایتخت اتیوپی، آدیس‌آبابا، در مسیر رفت به نایروبی کنیا رخ داد، جان ??? نفر را گرفت.


این سقوط در حالی اتفاق افتاد که کمتر از ? ماه پیش، در ماه اکتبر، یک هواپیمای جدید ??? مکس ? دیگر، که به هواپیمایی لایون ایر اندونزی تعلق داشت، تنها ?? دقیقه پس از برخاستن از جاکارتا، در دریای جاوا سقوط کرد و ??? نفر مسافر آن، جان خود را از دست دادند.


روز دوشنبه، وزارت حمل‌ونقل اندونزی، اعلام کرد پرواز تمام هواپیماهای ??? مکس ?، موقتاً در تمام خطوط هوایی این کشور ممنوع است.


در همین زمان گروه شرکت‌های هواپیمایی اتیوپی هم با اشاره به موارد احتیاطی، پرواز ? هواپیمای ??? مکس باقی‌مانده در ناوگان خود را ممنوع اعلام کرد.


شرکت کیمن \" data-error-text=\"ایرویز\" data-type=\"spell\" data-error-id=\"ef82ce23b4314939af582498051b5639\">ایرویز، که در ناوگان خود هواپیمای دارای چندین ??? مکس ? می‌باشد، پس از این حادثه موقتاً پرواز این جت‌ها را ممنوع کرد، درحالی‌که کره‌جنوبی بازرسی ویژه‌ای از این هواپیما را آغاز کرد.


روز دوشنبه، سازمان هواپیماهای مسافربری مغولستان هم از همین روند تبعیت کرد. این سازمان اعلام کرد که به هواپیمایی ملی این کشور، دستور داده است تا فعالیت هواپیماهای ??? مکس ? را تعلیق کند.


در همین زمان مدیرعامل رویال ایر مراکش هم اعلام کرد که تمام پروازهایی این جت را تعلیق کرده است.


بوئینگ ??? یکی از مورد اعتمادترین هواپیماها بود و پرفروش‌ترین هواپیما در صنعت هوانوردی به شرکت‌های هواپیمایی بوده است.


گزارشات حاکی از این است که این شرکت آمریکایی از سال ???? تا کنون بیش ???? سفارش ساخت و خرید این هواپیما را به دست آورده است. این هواپیما از ابتدا برای پروازهای کوتاه و برد متوسط مورد استفاده قرار می‌گرفت. بیش از ??? بوئینگ ??? مکس توسط حدود ?? شرکت هواپیمایی جهان در حال استفاده هستند.نظرات

نظر شما

: : :
هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.