شناسه خبر : 30068
تاریخ انتشار :
توسعه سامانه‌های دفاعی پیشرفته موشکی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی است

توسعه سامانه‌های دفاعی پیشرفته موشکی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی استبه گزارش ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سمنان برگزار شد، با بیان اینکه «امروزه توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی جوامع نوین به انرژی و تأمین پایدار منابع قابل اطمینان آن وابسته است»، اظهار کرد: انرژی، پیشران کلیدی هر کشور در دستیابی به قله‌های رفیع علمی و حوزه دفاع و امنیت آن کشور است.


وی با تاکید بر ضرورت و کارکرد انرژی به عنوان یک مقوله مهم و حساس در صنعت دفاعی، خاطر نشان کرد: توسعه و پیشرفت روز افزون سامانه‌های دفاعی پیشرفته موشکی، هوایی، دریایی و زمینی با رویکرد هوشمندسازی و شبکه سازی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی است.


وزیر دفاع با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف و بهره برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع، گفت: به ثمر رسیدن این پروژه‌های عظیم حاصل یک حرکت جهادی و و کار بزرگی بود که متخصصین تلاشگر مجتمع صنعتی و معدنی فجر سازمان توان با موفقیت به انجام رساندند.


امیر حاتمی همچنین با اشاره به ظرفیت مجمتع صنعتی جدید که با انتقال صنایع و امکانات عظیم صنعتی از تهران به گرمسار انجام شد، تاکید کرد: این مکان با ایجاد ظرفیت بازیافت سالیانه حدود ? میلیون دستگاه انواع باتری‌های فرسوده وسایل نقلیه، مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین‌المللی است.


وی با اشاره به افتتاح معدن سرب و مس و کارخانه فرآوری کنسانتره معدنی که در منطقه شاهرود به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت، افزود: این مجتمع قادر است تا ?? هزار تن انواع آلیاژهای سربی و ?? هزار تن مس کاتد با درجه صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید نماید.


وزیر دفاع با بیان اینکه «اجرای این طرح عظیم با اتکا به منابع و درآمدهای داخلی و تسهیلات موجود انجام شده است» خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تمامی تمهیدات زیست محیطی و HSE منطبق با آخرین استانداردهای جهانی برای حفظ منابع طبیعی آب و خاک و کارکنان اندیشیده شده است، از اهداف این طرح تبدیل مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه است و مجتمع صنعتی معدنی فجر ? قادر است ? هزار تن پرک و گرانول پلی پروپیلن از جلد باتری و ? هزار تن پودر سولفات سدیم از لجن اسیدی باتری برای اولین بار در ایران را به بهره برداری برساند.


حاتمی در ادامه با اشاره به اجرای این طرح صنعتی در کشور، اظهار کرد: بومی‌سازی، طراحی و ساخت کوره‌های گردان ذوب سرب و مس، کسب دانش فنی و تولید سرب خالص به روش هیدرومتالوژی الکترولیز برای اولین بار در ایران و غرب آسیا، کسب دانش فنی و بومی سازی اجرای سیستم فرآوری کنسانتره مس به‌ صورت پیوسته کامل برای اولین بار در ایران از مهمترین نتایج عملیاتی شدن این پروژه عظیم ملی در سازمان توان وزارت دفاع است.نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.