شناسه خبر : 155463
تاریخ انتشار :
تعمیر هواپیماهای مسافربری اروپایی در ایران
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

تعمیر هواپیماهای مسافربری اروپایی در ایران

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری کشورهای دیگر از آمریکای لاتین، اروپا و آسیا در داخل ایران خبر داد و گفت: به دنبال برقراری پرواز مستقیم ایران و ترکمنستان هستیم.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «محمد محمدی‌بخش» با اشاره به اینکه افزایش پروازهای مستقیم ایران و ترکمنستان یکی از برنامه‌هایی است که سازمان هواپیمایی کشوری پیگیر آن است، اظهار کرد: هفته گذشته ۲ پرواز هفتگی به عشق آباد را به هواپیمایی قشم ایر ابلاغ کردیم.

او افزود: این تعداد پرواز برای شروع خوب است اما با توجه به اشتراکات زیادی که با کشور ترکمنستان داریم امیدواریم در سفر هیئت همراه وزیر راه و شهرسازی به این کشور مقدمات افزایش پروازهای دو کشور را فراهم آوریم.

محمدی‌بخش تصریح کرد: در بین کشورهای منطقه ترکمنستان (عشق آباد) یکی از کم پروازترین مقاصد است. بنابراین رایزنی‌های لازم برای برقراری و افزایش پروازهای بین دو کشور در حال  انجام و به زودی توافقنامه آن امضاء خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه از به‌کارگیری امکانات و دانش ایران برای تعمیر نگهداری هواپیما و سیستم‌های فرودگاهی کشورهای دیگر خبر داد و گفت: در حال حاضر کشورهایی از آمریکای لاتین, اروپا و آسیا هواپیماهای خود را برای تعمیر به ایران می آورند یا اینکه موتور هواپیما را به کشورمان ارسال می‌کنند.

محمدی‌بخش یادآور شد: تایپ این هواپیماها بوئینگ و ایرباس است و در ایران چک های سنگین آنها را انجام می‌دهیم ، در واقع مدت‌هاست دیگر هیچ هواپیمای ایرانی برای تعمیر و نگهداری به خارج کشور نمی‌رود و امروز ایران به مقصد کشورهای بسیاری برای تعمیر و نگهداری هواپیما تبدیل شده است.

او بیان کرد: این دستاورد مهم ملی در شرایطی به دست آمده که تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار داریم.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی