شناسه خبر : 154340
تاریخ انتشار :
جلسه ویژه وزارت کار برای ساخت «یک میلیون مسکن کارگری»
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

جلسه ویژه وزارت کار برای ساخت «یک میلیون مسکن کارگری»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه جلسه نمایندگان کارگری و کارفرمایی بسیار خوب پیش رفته است، عنوان کرد: در جلسات آتی در خصوص مسکن کارگری بحث و گفتگو خواهیم کرد.

نورنیوز - گروه سیاست: «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قانون‌گذار مشخص کرده است که شورای عالی کار چگونه حداقل دستمزد را مشخص کند، گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد را تعیین کردیم نه حداکثر را، لذا توافقات کارگری و کارفرمایی هر چه باشد مورد تأیید وزارتخانه است.

او در خصوص جلسه شورای عالی کار اظهار کرد: در جلسات هم بحث می‌شود و برخی اقناع شده و برخی اقناع نمی‌شوند، قانون‌گذار گفته که حقوق و دستمزد سالانه تعیین شود.

وزیر کار گفت: در جلسه آتی به دنبال این هستیم که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها در حوزه مسکن کارگری بحث و گفتگو کنند تا در بحث یک میلیون واحد مسکونی بتوانیم کمک ویژه‌ای به جامعه کارگری کنیم تا مسکن دار شوند که کار بزرگی است.

مرتضوی اظهار کرد: خروجی جلسه کارگران و کارفرمایان خوب بود نماینده کارگران سه نفر اصلی و دو نف علی‌البدل هستند، مباحثی که در رسانه‌ها مطرح شده مباحثی نبوده که در آن جلسه بررسی شده باشد بلکه برداشت‌های فردی بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: استنباط فردی امکان دارد باشد ما هم ارادتمند همه کارگران هستیم امیدوارم بتوانیم در حوزه مسکن کارهایی را انجام دهیم.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی