شناسه خبر : 153400
تاریخ انتشار :
آزمون سخت سازمان همکاری اسلامی
سیدرضی عمادی

آزمون سخت سازمان همکاری اسلامی

جنایتی که رژیم صهیونیستی در بیمارستان المعمدانی در باریکه غزه انجام داد، هولوکاست واقعی است. مصداق نسل کشی است. چند نکته مهم درباره جنایت فجیع صهیونیست‌ها وجود دارد.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل:

1. رژیم صهیونیستی در شرایطی بیمارستان المعمدانی در غزه را بمباران کرد که می دانست تعداد زیادی بیمار و مجروح در این بیمارستان بستری هستند. رژیم صهیونیستی آگاهانه این بیمارستان را هدف قرار داد تا به نوعی شکست بزرگ در الاقصی را جبران کند، اما جنایت المعمدانی چهره غیر انسانی و تروریستی رژیم صهیونیستی را برای افکار عمومی در جهان ثابت کرد. درواقع،جنایت المعمدانی شکست تاکتیک مظلوم نمایی رژیم اشغالگر قدس را تثبیت کرد و بار دیگر ثابت کرد این رژیم خبیث ترین و جنایتکارترین رژیم در سطح نظام جهانی است.

2. تصاویر اجساد تکه تکه شده قربانیان این جنایت به خصوص کودکان نشان می دهد اساسا حقوق بشر معنایی برای غرب ندارد. این جنایت همزمان با حضور صدراعظم آلمان در تل آویو و سفر بایدن به سرزمین‌های اشغالی انجام شد. به عبارت دیگر جنایت صهیونیست‌ها با حمایت غرب انجام می شود.

3. از دید غرب جنگ هم مانند تروریسم خوب و بد دارد. جنگ روسیه علیه اوکراین از دید غرب بد است، اما جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه خوب است. این منطق قدرت و حقوق بشر غربی است. آمریکا، انگلیس و فرانسه حتی پیشنهاد قطعنامه در شورای امنیت برای توقف جنگ و نه محکومیت اسرائیل را وتو کردند.حتی دیشب نیز قطعنامه پیشنهادی برزیل به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش‌بس بشردوستانه در نوار غزه توسط آمریکا وتو شد و تصویب نشد.

4. دولت‌های اسلامی در صورتی که واکنش جدی و قاطع در مقابل جنایت المعمدانی انجام ندهند، بازنده بزرگ این جنگ و جنایت هستند. ملت‌های اسلام خشمگین هستند و به صورت خودجوش تظاهرات حمایت از فلسطین در اغلب کشورهای اسلامی برگزار شده و همچنان در حال برگزاری است. مردم لبنان با آگاهی از نقش آمریکا در این جنایت در مقابل سفارت آمریکا تظاهرات برگزار کردند. مردم اردن سفارت رژیم صهیونیستی در امان را آتش زدند. در قطر، تظاهرات ضدآمریکایی و ضداسرائیلی مقابل سفارت آمریکا در محکومیت بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه برگزار شد و در نوع خود یک تظاهرات بی نظیر بود، چون تاکنون سابقه نداشته در قطر تظاهرات شبانگاهی و خودجوش مقابل سفارت آمریکا برگزار شود.

در دیگر کشورهای اسلامی نیز تظاهرات بزرگی جریان دارد. اکنون نوبت دولت‌های اسلامی است. نشست سازمان همکاری اسلامی در جده فرصت خوبی برای واکنش قاطع به جنایت رژیم صهیونیستی است. با توجه به این که ده ها کشور مسلمان در این سازمان بین‌المللی حضور دارند و برخی از آن ها با رژیم اشغالگر داد و ستد آشکار و پنهانی دارند، می‌توانند با اعمال تحریم‌های اقتصادی، تل‌آویو را تحت فشار بگذارند؛ چراکه تجربه ثابت کرده است نبود اقدامات بازدارنده بین‌المللی مؤثر، تنها رژیم کودک‌کش را تشویق می‌کند که بدون مجازات به جنایات خود ادامه دهد، چیزی که در روزهای اخیر به وضوح در نوار غزه شاهد هستیم.

سازمان همکاری اسلامی در دهه‌های گذشته موضع جدی در قبال اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی اتخاذ نکرده بود و همین مسئله سبب شده تا صهیونیست‌ها طرح شهرک‌سازی و سیاست پاک سازی قومی در کرانه باختری را به تدریج اجرایی کنند. اکنون شرایط با گذشته متفاوت است و می‌طلبد تا دولت های مسلمان مکانیسم‌های قانونی را فعال کرده و اسرائیل را نسبت به جنایاتش در حق فلسطینیان پاسخگو کنند.ازسوی دیگر، کشورهای اسلامی با مواضع تند خود در برابر جنایات صهیونیست‌ها در غزه می‌توانند دولت های عربی را که در سال های اخیر در مسیر عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها و خیانت به آرمان فلسطین گام داشته‌اند،

منزوی کنند و بدین طریق هزینه‌های تکرار چنین خیانتی را بالا ببرند. امروز، رژیم صهیونیستی به دلیل بحران های سیاسی و امنیتی در داخل، بیش از هر زمان دیگری متزلزل به نظر می‌رسد و انزوای بیشتر آن بزرگ ترین رسوایی در سطح جهانی به شمار می‌رود.

حامیان غربی این رژیم هم که هفت دهه از جنایات علیه فلسطینیان حمایت کرده‌اند، اکنون درگیر مشکلات داخلی خود هستند و در چنین شرایطی، کشورهای اسلامی در چارچوب سازمان همکاری باید اتحاد و همکاری های خود را افزایش دهند و با تشدید حلقه محاصره علیه اشغالگران، آن ها را به عقب‌نشینی و تسلیم در برابر فلسطینیان وادار کنند.  


روزنامه خراسان
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی