شناسه خبر : 151359
تاریخ انتشار :
نگرانی دولت نیجریه از گردشگری معکوس پزشکی

نگرانی دولت نیجریه از گردشگری معکوس پزشکی

مقامات نیجریه‌ای نگران سفرهای گسترده شهروندان کشورشان به کشورهای دیگر برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی و درمانی هستند.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: وزیر هماهنگ کننده بهداشت و رفاه اجتماعی، پروفسور «علی پاته» به نیجریه‌ها اطمینان داده است که دولت او به عنوان وزیر ، خدمات مراقبت‌های بهداشتی را بهبود خواهد بخشید و به‌ویژه روند گردشگری پزشکی در نیجریه را معکوس خواهد کرد.

او افزود که دولت‌های فدرال، ایالتی و محلی و سایر بازیگران باید با هم همکاری کنند، از جمله کسانی که ممکن است توانایی‌های متفاوتی داشته باشند.

علی پاته تأکید کرد: رفاه مردم با سلامتی آنها مرتبط است. سلامت و تندرستی آنها درست از دوران بارداری تا کودکی تا بزرگسالی و سالمندان و در سراسر چرخه زندگی به هم مرتبط است.

پاته همچنین مسئولیت اصلی وزارت بهداشت را نجات جان افراد و کاهش درد آنها دانست. پاته که استاد بهداشت عمومی است، از ژوئیه ۲۰۱۱ تا ژوئیه ۲۰۱۳ به عنوان وزیر بهداشت خدمت کرد. او همچنین از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ مدیر اجرایی آژانس توسعه مراقبت‌های اولیه بهداشتی ملی بود. پاته همچنین به عنوان مدیر جهانی بهداشت، تغذیه و جمعیت و مدیر تسهیلات مالی جهانی برای زنان، کودکان و نوجوانان در گروه بانک جهانی خدمت کرده است.

این کشور در حال حاضر با مهاجرت نخبگان و متخصصان در حوزه بهداشت و امور پزشکی به خارج از کشور روبه‌رو است و تقریباً ۴۶ درصد از کادر تخصصی این حوزه در ۱۰ سال گذشته به خارج از کشور از جمله به انگلیس و آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس مهاجرت کرده است.


پایگاه جامعه و فرهنگ ملل
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی