شناسه خبر : 151263
تاریخ انتشار :
فراموشی زبان و ادبیات گرجی در گرجستان

فراموشی زبان و ادبیات گرجی در گرجستان


نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: باتومی گرجستان که در سواحل دریای سیاه واقع شده است، مدت‌هاست که به دلیل ویژگی‌های متنوع و جهان‌وطنی خود مورد تجلیل قرار گرفته است. منطقه تاریخی آن میزبان فرهنگ‌های مختلف بوده است، که در نتیجه دارای ملیله‌ای غنی از غذاخوری‌های هندی، آرایشگاه‌های ترکی، سالن‌های ماساژ تایلندی، و مؤسسات سنتی گرجی است. با این حال، این ترکیب هماهنگ اخیراً با فصل جدیدی مواجه شده است که با تنش و دگرگونی مشخص شده است.

 باتومی گرجستان که در سواحل دریای سیاه واقع شده است، مدت‌هاست که به دلیل ویژگی‌های متنوع و جهان‌وطنی خود مورد تجلیل قرار گرفته است. منطقه تاریخی آن میزبان فرهنگ‌های مختلف بوده است، که در نتیجه دارای ملیله‌ای غنی از غذاخوری‌های هندی، آرایشگاه‌های ترکی، سالن‌های ماساژ تایلندی، و مؤسسات سنتی گرجی است. با این حال، این ترکیب هماهنگ اخیراً با فصل جدیدی مواجه شده است که با تنش و دگرگونی مشخص شده است.

منابع اروپایی می‌گویند :هجوم روس‌ها، بلاروس‌ها و اوکراینی‌هایی که به دنبال پناه بردن از آشفتگی ناشی از مداخله روسیه در اوکراین هستند، پویایی جدیدی را در چشم‌انداز فرهنگی باتومی ایجاد کرده است. این تازه واردان با افتتاح مشاغلی از جمله کافه ها، بارها و سایر موسسات، فضایی را برای خود ایجاد کرده اند. با این حال، حضور آنها باعث نگرانی و درگیری در بین مردم محلی شده است.

یک نقطه اختلاف قابل توجه حول حصار زبانی می چرخد. به عنوان کارمندان خارجی، بسیاری از آنها مهارت کافی در زبان گرجی ندارند، که مانع برقراری ارتباط مؤثر با مردم محلی می شود. در برخی موارد، رستوران‌ها منوهایی به زبان روسی دارند و موسیقی روسی پخش می‌کنند و فضایی را ایجاد می‌کنند که برای هویت محلی بیگانه است. این ناهماهنگی فرهنگی با زمینه تاریخی دخالت روسیه در درگیری ها با گرجستان، از جمله جنگ ۲۰۰۸ و حمایت مداوم از سرزمین های جداشده آبخازیا و اوستیای جنوبی، تقویت می شود.


پایگاه جامعه و فرهنگ ملل
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی