شناسه خبر : 151122
تاریخ انتشار :
پوتین: اعتماد به غرب تضعیف شده است

پوتین: اعتماد به غرب تضعیف شده است

رئیس جمهور روسیه عنوان کرد: محدودیت‌های پرداخت به دلار منجر شده است که تمام کشورها درباره پرداخت‌های خود به ارزهای ملی فکر کنند. اعتماد به غرب تضعیف شده است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز (سه‌شنبه) در هشتمین «مجمع اقتصای شرق» در «ولادی‌وستوک» روسیه، عنوان کرد: محدودیت‌های پرداخت به دلار منجر شده است که تمام کشورها درباره پرداخت‌های خود به ارزهای ملی فکر کنند. اعتماد به غرب تضعیف شده است.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر سران گروه ۲۰ روز شنبه از یک پروژه زیرساختی بین‌المللی بزرگ برای اتصال هند، خاورمیانه و اروپا از طریق راه‌آهن، خطوط کشتیرانی، کابل‌های داده پرسرعت و خطوط لوله انرژی خبر دادند. رئیس جمهور روسیه با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: آمریکا زمانی که بر سر یک کریدور اقتصادی از هند به توافق رسید به آخرین واگن پرید، اما پروژه به خودی خود برای روسیه سودمند است.

پوتین در بخش دیگری از سخنرانی خود در خصوص اوضاع اقتصادی روسیه گفت که افزایش تورم، بانک مرکزی این کشور را مجبور به بالا بردن نرخ بهره به میزان ۱۲ درصد کرده است و اگر افزایش قیمت‌ها از کنترل خارج شود، اقتصاد روسیه ضرر می‌کند. او همچنین افزوده است: در شرایط تورم بالا، عملا شکل گرفتن طرح‌های اقتصادی غیرممکن است. هیچ مشکلی در نوسان روبل وجود ندارد و مسئولان ابزارهای پنهانی را برای تحت کنترل گرفتن بازارها و ارز در اختیار دارند.

پوتین همچنین درمورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال نامزدی دوباره «دونالد ترامپ» ابراز گفت: هیچ تغییر اساسی در موضع سیاست خارجی روسیه در قبال آمریکا وجود نخواهد داشت.

او همچنین  گمانه‌زنی‌هایی در مورد رابطه خوب رئیس جمهور سابق آمریکا با روسیه رد کرد و افزود: اتهام‌ها علیه ترامپ در رابطه با روابط با روسیه کاملاً بی‌معنی است. مسکو نمی‌داند چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب می‌شود اما هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: حملات از تمام جهات به روسیه تداوم تقابل ژئوپلیتیکی غرب است. هر چیزی که برای ترامپ اتفاق می‌افتد دلایل سیاسی (تعقیب قضایی او) دارد. آمریکا در معرض مشکلات داخلی خود است و این نشان می‌دهد که چه کسی علیه روسیه می‌جنگد.


اسپوتنیک
اخبار مرتبط
پوتین: غرب با تحریم روسیه اعتماد جهانی به دلار و یورو را از بین برد

پوتین: غرب با تحریم روسیه اعتماد جهانی به دلار و یورو را از بین برد

رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم‌های غرب علیه این کشور اعتماد به دلار و یورو را به خطر انداخته و بسیاری از بازیگران جهانی را وادار به ...

پوتین: دشمنان روسیه باعث وقوع درگیری در اوکراین شدند

پوتین: دشمنان روسیه باعث وقوع درگیری در اوکراین شدند

رئیس‌جمهور روسیه عنوان کرد که هدف دشمنان از راه‌اندازی جنگ در اوکراین، محدود کردن پیشرفت‌های روسیه بوده است.

پوتین: آماده همکاری با اعضای جدید بریکس هستیم

پوتین: آماده همکاری با اعضای جدید بریکس هستیم

رئیس‌جمهور روسیه برای همکاری با اعضای جدید گروه بریکس اعلام آمادگی و تأکید کرد: به گسترش نفوذ بریکس در سراسر جهان ادامه خواهیم داد.

پوتین: شکل‌گیری جهان چند قطبی در حال وقوع است

پوتین: شکل‌گیری جهان چند قطبی در حال وقوع است

رئیس جمهور روسیه طی سخنرانی خود در یازدهمین کنفرانس امنیت بین‌المللی گفت: بحث‌های آزاد، صادقانه و بی‌طرفانه امروز بسیار مهم و مورد تقاضا است. امروزه ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی