شناسه خبر : 150567
تاریخ انتشار :
سی‌وپنجمین هفته تظاهرات سراسری علیه نتانیاهو

سی‌وپنجمین هفته تظاهرات سراسری علیه نتانیاهو

ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه برای سی‌وپنجمین هفته متوالی علیه نخست وزیر این رژیم تظاهرات برگزار کردند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: ساکنان سرزمین‌های اشغالی برای سی‌وپنجمین شنبه متوالی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم تظاهرات برگزار کردند.

پیش‌نویس طرح تغییرات قضایی که توسط کابینه بنیامین نتانیاهو در ژانویه پیشنهاد شد، باعث ایجاد شکاف شدید و یکی از بزرگترین جنبش‌های اعتراضی در رژیم صهیونیستی شد؛ اعتراضاتی که به ارتش رژیم اشغالگر هم رسیده و موجب موجی از سرپیچی‌ها شده است.

رسانه‌های صهیونیستی صبح روز جمعه اول سپتامبر نتایج آخرین نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی را منتشر کرده و گزارش دادند که میزان محبوبیت ائتلاف حکومتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو همچنان کاهشی است.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «آی۲۴»، نتایج این نظرسنجی را روزنامه «معاریو» منتشر کرده است؛ پژوهشی که توسط بنیاد تحقیقات لازار با مدیریت «مناخیم لازار» و با همکاری موسسه «پنل۱۴آل» انجام شد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، حزب «اردوگاه دولت» به ریاست «بنی گانتز» قدرت بیشتری یافته و در صورت برگزاری انتخابات در این شرایط، ۳۱کرسی را به دست خواهد آورد. حزب «یش عتید» به رهبری «یائیر لاپید»، رهبر مخالفان نیز ۱۷کرسی را از آن خود خواهد کرد.

پیشتر هم روزنامه عبری «معاریو» در گزارشی اعلام کرده بود طبق نظرسنجی‌ها، مقبولیت نتانیاهو برای نخست‌ وزیری تل‌آویو کاهش چشمگیری یافته و گانتز برای جایگزینی او پیشتاز است.

رسانه‌های عبری در گزارش‌های خود از کاهش محبوبیت ائتلاف نتانیاهو، گذشته از اعتراضات داخلی علیه طرح تغییرات قضایی، مواردی همچون رسوایی رژیم صهیونیستی در تلاش‌هایش برای عادی‌سازی روابط با لیبی، اظهارات نژادپرستانه «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی علیه فلسطینیان و همچنین عدم موفقیت تل‌آویو در برقراری روابط با عربستان سعودی را از دلایل این عقب‌نشینی توصیف کرده‌اند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
سی‌وهفتمین هفته تظاهرات سراسری علیه نتانیاهو+ فیلم

سی‌وهفتمین هفته تظاهرات سراسری علیه نتانیاهو+ فیلم

صهیونیست‌ها شب گذشته برای سی و هفتمین هفته متوالی علیه کابینه نتانیاهو و طرح اصلاخات قضایی کابینه او دست به تظاهرات زدند.

رئیس رژیم صهیونیستی: در اوج بحران به سر می‌بریم

رئیس رژیم صهیونیستی: در اوج بحران به سر می‌بریم

رئیس رژیم صهیونیستی اذعان کرد که این رژیم تاکنون شاهد چنین بحرانی در بخش سیاست داخلی نبوده است.

ادامه تظاهرات‌های علیه نتانیاهو برای پانزدهمین هفته متوالی

ادامه تظاهرات‌های علیه نتانیاهو برای پانزدهمین هفته متوالی

شهرک‌نشینان معترض برای پانزدهمین هفته متوالی علیه کودتای قضایی نتانیاهو به خیابان آمدند.

تداوم تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی
برای هفتمین هفته متوالی؛

تداوم تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی

منابع خبری شامگاه شنبه از تظاهرات گسترده علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای هفتمین هفته متوالی خبر دادند.

تظاهرات گسترده در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو + فیلم

تظاهرات گسترده در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو + فیلم

ده‌ها هزار تن از شهرک‌نشینان صهیونیستی بار دیگر در اعتراض به سیاست‌های بنیامین نتانیاهو امشب در شهرهای اشغالی قدس، حیفا و تل‌آویو به خیابان آمدند.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی