شناسه خبر : 146186
تاریخ انتشار :
عمران خان به 3 سال حبس محکوم شد

عمران خان به 3 سال حبس محکوم شد

دادگاه منطقه‌ای پاکستان امروز (شنبه) عمران خان، رئیس حزب «تحریک انصاف پاکستان» (PTI) را در پرونده «توشه‌خانه» محکوم و به سه سال زندان محکوم کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: رویترز اعلام کرد که پلیس پاکستان عمران خان نخست وزیر سابق را در لاهور دستگیر کرده است. همچنین وکیل عمران خان نیز گفته است که او در لاهور دستگیر شده است.

انصاف پاکستان تصمیم به زندانی کردن عمران خان را بسیار مغرضانه و نقطه سیاهی بر پیشانی عدالت دانست. این جنبش گفته است: این اقدام انتقام سیاسی و تلاشی مذبوحانه برای دستیابی به اهداف شرم آور با دستور کار مشخص است. مردم توطئه و تلاش برای انتقام از عمران خان را نمی پذیرند.

عمران خان متهم شده بود که برخی از این هدایای دولتی را اعلام نکرده یا از فروش آنها سود برده است.

عمران خان تنها نخست وزیر در تاریخ پاکستان است که دولت او با رأی عدم اعتماد سرنگون شد، زیرا با پرونده‌های زیادی از جمله «تروریسم» و «پولشویی» علیه خود مواجه است.

توشه‌خانه یک اداره تحت کنترل بخش کابینه پاکستان است که مسئول نگهداری هدایا و سایر اقلام گران قیمتی است که به مقامات دولتی داده می شود و طبق قوانین آن، مقامات باید این هدایا را به بخش کابینه گزارش دهند.

براساس قوانین پاکستان، در حالی که نخست‌وزیر یا روسای جمهور می‌توانند هدایایی را که هزینه کمتر از ۳۰۰۰۰ پوند را دارند برای خود نگه دارند، و در برخی موارد آن‌ها می‌توانند هدایای گران‌قیمت‌تر را با کسب تخفیف دوباره خریداری کنند. طبق قانون پاکستان هدایای گران‌تر باید در توشه خانه نگهداری شوند.

پس از تشکیل پرونده توشه‌خانه در اوت ۲۰۲۲ توسط دولت ائتلافی به رهبری مسلم لیگ نواز پاکستان (PML-N) علیه خان رئیس حزب تحریک انصاف که به دنبال رد صلاحیت مادام العمر وی به دلیل افشا نکردن اطلاعات هدایایی ارائه شده به خان بود، مشکل برای خان آغاز شد.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی