شناسه خبر : 140934
تاریخ انتشار :
پیام «فتّاح» به منطقه و جهان
نورنیوز بررسی کرد؛

پیام «فتّاح» به منطقه و جهان

در مقطع کنونی که پیوندهای سیاسی، اقتصادی میان ایران و کشورهای منطقه در حال گسترش است، «فتاّح» پیام اتحاد، همدلی و امنیت منطقه‌ای بدون اتکاء به قدرت خارجی را به کشورهای منطقه مخابره می‌کند.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: موشک هایپرسونیک (اَبَرفراصوت) «فتّاح» از تولیدات نیروی هوافضای سپاه صبح سه‌شنبه با حضور رئیس‌جمهور، فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد تا ایران پس از آمریکا، روسیه، چین و کره شمالی، پنجمین کشوری باشد که به فناوری ساخت این نوع موشک‌ها دست یافته است.

موشک فتّاح با ۱۴۰۰ کیلومتر برد، برخورداری از سرعتی معادل ۱۳ ماخ و قابلیت استفاده از نسل جدید سوخت جامد و کلاهک مخروطی انفجاری با دقت اصابت فزاینده و قابلیت عملیاتی بسیار بالا، ضمن توان پنهان‌کاری و عبور از سامانه‌های راداری قادر است از تمامی سامانه‌های سپر موشکی عبور کرده و این سامانه‌ها را منهدم کند.

رونمایی از این موشک چند پیام ویژه را به جهان مخابره کرد:

نخست؛ این موشک نیز مانند بسیاری از تولیدات دفاعی کشور، در شرایط تحریم و فشارهای سنگین آمریکا و شرکایش با تکیه بر توان داخلی و نیروی جوان ایرانی طراحی و ساخته شده و با الگوبرداری عملی از اصل «امید و ایمان»، این پیام را مخابره کرد که هیچ ضعف و مشکلی نمی‌تواند در مقابل قدرت اراده ایستادگی کند.

دوم؛ گرچه غرب با ادعاهای دروغ به‌دنبال تضعیف و تحدید توان دفاعی ایران است و می‌کوشد ساخت و تولید «فتّاح» را مغایر با قوانین بین‌المللی و قطع‌نامه 2231 القاء کند، اما رونمایی از «فتّاح» این پیام را منتقل کرد که توان و اراده جوان ایرانی هرگز محدودیت‌پذیر نیست و اتفاقا از فرصت تحدید و تحریم برای گسترش خود بهره خواهد برد.

سوم؛ این رونمایی پاسخی به برخی لفاظی‌های اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا بود که مدعی آمادگی برای اقدام نظامی علیه ایران شده بودند. ایران هرچند هرگز اقدام نظامی علیه سایرین صورت نمی‌دهد اما دفاع از خود و پاسخ‌گویی به هر تهدیدی را حق مسلم خود دانسته و در آن تردید نخواهد کرد.

چهارم؛ موشک «فتّاح» بُعد دیگری از اطمینان‌بخشیِ ایران به دوستان و کشورهای منطقه مبنی بر آمادگی جهت تامین امنیت سراسری در منطقه است، چه، ایران همواره امنیت منطقه را امنیت خود دانسته و بر لزوم هم‌گرایی منطقه‌ای برای پایان دادن به مداخلات خارجی تاکید داشته است.

به بیان دقیق‌تر؛ در مقطع کنونی که پیوندهای سیاسی، اقتصادی میان ایران و کشورهای منطقه در حال گسترش است، «فتاّح» پیام اتحاد، همدلی و امنیت منطقه‌ای بدون اتکاء به قدرت خارجی را به کشورهای منطقه مخابره می‌کند.

پنجم؛ رونمایی از این موشک سند دیگری است بر سرعت گرفتن زوال یک‌جانبه‌گرایی و مداخله‌گرایی غرب در عرصه جهانی که مبتنی بر نظم نوین چندجانبه‌گرا صورت می‌گیرد.


نورنیوز
اخبار مرتبط
پیام «فتّاح» به منطقه و جهان
نور ویدئو؛

پیام «فتّاح» به منطقه و جهان

در مقطع کنونی که پیوندهای سیاسی، اقتصادی میان ایران و کشورهای منطقه در حال گسترش است، «فتاّح» پیام اتحاد، همدلی و امنیت منطقه‌ای بدون اتکاء به قدرت ...

رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح

رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح

ایران امروز (سه‌شنبه) از اولین موشک مافوق صوت خود موسوم به «فاتح» رونمایی کرد.

فتاح موشک هایپرسونیک؛ اَبَر موشک ایران
اینفوگرافی؛

فتاح موشک هایپرسونیک؛ اَبَر موشک ایران


موشک «هایپرسونیک ایرانی» رونمایی شد + فیلم
با حضور رئیس‌جمهور؛

موشک «هایپرسونیک ایرانی» رونمایی شد + فیلم

موشک هایپرسونیک نیروی هوافضای سپاه با نام «فتاح» صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور و فرمانده کل سپاه رونمایی شد.

واکنش پنتاگون به دستیابی ایران به موشک‌های هایپرسونیک

واکنش پنتاگون به دستیابی ایران به موشک‌های هایپرسونیک

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا واکنشی آشنا به خبر دستیابی ایران به موشک‌های هایپرسونیک نشان داد.

سردار حاجی‌زاده: ایران موشک بالستیک هایپرسونیک ساخت

سردار حاجی‌زاده: ایران موشک بالستیک هایپرسونیک ساخت

فرمانده نیروی هوافضای سپاه از ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته خبر داد که قادر است از سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته عبور کند.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت