آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 140302
تاریخ انتشار :
وزیر برق عراق به تهران می‌آید

وزیر برق عراق به تهران می‌آید

سخنگوی وزارت برق عراق گفت که وزیر برق این کشور در راس هیاتی بلندپایه به تهران سفر می‌کند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: احمد العبادی، سخنگوی وزارت برق عراق در گفتگو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) گفت که ایران طی دو روز گذشته گاز صادر شده به عراق را به میزان ۲۰ میلیون مترمکعب کاهش داده است.

او با بیان اینکه نخست‌وزیر کشورش به موضوع برق و بهبود سامانه آن اهمیت زیادی می‌دهد، گفت: هیئتی به ریاست «زیاد علی فاضل» وزیر برق عراق هفته آینده به ایران سفر خواهد کرد تا ضمن رفع موانع به طرف ایرانی گفته شود که عراق در آستانه ورود به اوج مصرف برق با توجه به افزایش گرمای هوا است.

العبادی گفت: در پرداخت پول گاز به ایران هیچ تأخیری صورت نمی‌گیرد و تا جایی که به وزارت برق عراق مربوط می‌شود، هیچ بدهی به ایران وجود ندارد.

او افزود: فرآیند پرداخت پول به ایران از طریق بانک تجارت عراق انجام می‌شود و هیچ تأخیری در پرداخت از سوی وزارت برق عراق وجود ندارد.

سخنگوی وزارت برق عراق تأکید کرد که این وزارتخانه برای رسیدن به تولید ۲۴ هزار مگاوات برق در روز برنامه‌ریزی کرده است و تولید برق نسبت به سال گذشته بهبود قابل توجهی پیدا کرده است، اما ممکن است تقاضا تا ۳۵ هزار مگاوات برق بالا رفت که در آن صورت  شهروندان تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، زیرا حجم تولید در آن زمان به حجم تقاضا نخواهد رسید.

او با بیان اینکه روند فعلی بهبود سیستم تولید برق در عراق ادامه دارد، گفت: قرارداد‌هایی با جنرال الکتریک و زیمنس و همچنین قرارداد‌های اتصال برق و توسعه شبکه‌ها با کشور‌های همسایه منعقد شده و کار روی آن‌ها در حال انجام است که به سقف زمانی نیاز دارد.

دو روز پیش وزارت برق عراق گفته بود که تهران صادرات گاز به بصره عراق را به دلایل نقص فنی از طرف ایرانی کاهش داده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی