آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 140219
تاریخ انتشار :
بیانیه پایانی گروه 7؛ این‌بار نه نگران تغییرات اقلیمی نه فقر جهانی فقط اوکراین و زلنسکی

بیانیه پایانی گروه 7؛ این‌بار نه نگران تغییرات اقلیمی نه فقر جهانی فقط اوکراین و زلنسکی

خبرگزاری کیودو ژاپن با استناد به بیانیه‌ای که در پایان اجلاس صادر شد گزارش داد: شرکت‌کنندگان "حمایت بی‌دریغ " خود را از کی یف ابراز کردند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: خبرگزاری کیودو ژاپن با استناد به بیانیه‌ای که در پایان اجلاس صادر شد گزارش داد: شرکت‌کنندگان "حمایت بی‌دریغ " خود را از کی یف ابراز کردند.

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایان این نشست سه روزه، هدف خود را برای دستیابی به جهانی عاری از سلاح هسته‌ای و عاری از تهدیدات به اشتراک گذاشت.

کیشیدا میزبان این نشست گفت که رهبران گروه ۷ هدف مشترکی دارند که او آن را هدف «آرمانی» خلاصی جهان از تسلیحات هسته‌ای خواند و افزود که تهدید به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای «نباید پذیرفته شود».

وی گفت که رهبران با تشدید بیشتر تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه موافقت کردند تا "توانایی این کشور برای ادامه حملات  تضعیف کند."

کیشیدا گفت که این گروه آماده برقراری "روابط سازنده و باثبات " با چین است که در سال‌های اخیر تلاش‌ها را برای تقویت نفوذ نظامی خود در منطقه افزایش داده است.

او بدون اشاره به جزئیات بیشتر از پکن خواست تا در جامعه بین‌المللی "مسئولانه عمل کند ".

رئیس‌جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز در این گردهمایی شرکت کرد. نخست‌وزیر ژاپن گفت که حضور فیزیکی زلنسکی در این اجلاس به ارسال "پیامی قوی " در مورد بحران اوکراین کمک کرد.

کیودو گزارش داد که در جلسات روز یکشنبه که برخی از رهبران کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز حضور داشتند،  زلنسکی حمایت گسترده جامعه بین‌المللی را طلب کرده است.

کیشیدا گفت که این گروه متعهد به "حمایت قوی از اوکراین از هر بعد ممکن " است.

رئیس‌جمهور کره جنوبی به زلنسکی قول داد تجهیزات مین‌زدایی و آمبولانس‌های کره جنوبی را در اختیار اوکراین قرار دهد. زلنسکی همچنین در حاشیه این اجلاس با نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند که اولین گفتگوی رو در رو آنها پس از جنگ بود، دیدار کرد. او در مورد طرح صلح اوکراین که خواستار خروج نیروهای روسیه از این کشور قبل از هرگونه مذاکره است، توضیحاتی داد. هند، بزرگترین دموکراسی جهان و خریدار عمده تسلیحات و نفت روسیه، است.

او اشغال شهر باخموت اوکراین توسط نیروهای روسی را تکذیب کرد. سخنان او در اوایل روز به زبان انگلیسی حاکی از آن بود که روس‌ها بالاخره شهر را تصرف کرده‌اند؛ اما او بعداً به خبرنگاران به زبان اوکراینی گفت که "باخموت امروز توسط فدراسیون روسیه اشغال نشده است."

در حالی که اوکراین بر این اجلاس تسلط داشت، رهبران ژاپن، ایالات‌متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، کانادا و ایتالیا و همچنین اتحادیه اروپا نگرانی‌های جهانی در مورد تغییرات آب و هوایی، فقر، بی‌ثباتی اقتصادی و اشاعه هسته‌ای را مدنظر قرار دادند. 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی