شناسه خبر : 139726
تاریخ انتشار :
«عمران خان» بازداشت شد

«عمران خان» بازداشت شد

خبر‌ها حاکی از بازداشت نخست وزیر سابق پاکستان از سوی نیرو‌های ارتش این کشور حین حضور در جلسه دادگاه است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: مشاور «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان از بازداشت وی توسط نیرو‌های ارتش این کشور خبر داد.

همزمان، تلویزیون «جیو» پاکستان اعلام کرد که خان در دادگاهی در اسلام آباد و حین رسیدگی به یک پرونده فساد بازداشت شده است. یک شاهد عینی به رویترز گفته است که به محض ورود خان به ورودی دیوان عالی اسلام آباد، نیرو‌های ارتش با خودرو‌های زرهی خود مسیر را مسدود و اقدام به بازداشت وی کردند.

خبر‌ها حاکی از آن است که در پی این اقدام، اعضای حزب «تحریک انصاف پاکستان» به رهبری عمران خان با پلیس درگیر و تعدادی از آن‌ها زخمی شدند. وکیل خان در ویدئویی که در توئیتر منتشر کرد، گفت که نخست وزیر سابق پاکستان در روند بازداشت به شدت مجروح شده است.

چندی پیش، عمران خان مدعی شد که «شهباز شریف» نخست‌وزیر، «رعنا ثناالله» وزیر کشور و «فیصل نصیر» رئیس سازمان اطلاعات پاکستان، پشت پرده تلاش سال گذشته برای ترور او هستند. او همچنین فیصل نصیر را به دست داشتن در ترور «ارشاد شریف» مجری تلویزیونی طرفدار عمران خان متهم کرد.

در همین راستا، عصر دیروز دوشنبه، ارتش پاکستان با صدر بیانیه ای، اظهارات خان را رد و سخنان او را «اتهام زنی‌های بی اساس و به شدت غیر مسئولانه» توصیف کرد.

ارتش پاکستان همچنین نخست وزیر سابق این کشور را تهدید کرد که در صورت ادامه دادن به این «پروپاگاندا»، وی را به دادگاه خواهد کشاند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی