آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 136440
تاریخ انتشار :
نباید به بهانه شغل یا تحصیل رابطه ایرانیان خارج از کشور با وطن‌شان قطع شود
رئیسی در دیدار ایرانیان مقیم خارج:

نباید به بهانه شغل یا تحصیل رابطه ایرانیان خارج از کشور با وطن‌شان قطع شود

رئیس‌جمهور گفت: نباید به بهانه شغل یا تحصیل رابطه ایرانیان خارج از کشور با وطنشان قطع شود، چراکه ایرانی بودن برای همه ایرانیان در سراسر جهان یک افتخار بزرگ است.

نورنیوز - گروه سیاست: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در نشست نوروزی جمعی از ایرانیان مقیم خارج از کشور که صبح امروز چهارشنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد، برگزاری این نشست را به جهت شنیدن سخنان هم‌وطنان خارج از کشور و همچنین آشنایی بیشتر آن‌ها با دستاورد‌ها و پیشرفت‌های ایران اسلامی مهم دانست.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اهمیت نقش ایرانیان خارج از کشور در حفظ فرهنگ، تمدن و هویت ایرانی، حفظ هویت ایرانی را برای ایرانیان خارج از کشور در همه عصر‌ها و نسل‌ها بسیار مهم عنوان کرد و افزود: نباید به بهانه شغل یا تحصیل رابطه ایرانیان خارج از کشور با وطنشان قطع شود، چراکه ایرانی بودن برای همه ایرانیان در سراسر جهان یک افتخار بزرگ است.

رئیس‌جمهور مقابله با ظلم و استبداد، دفاع جانانه از وطن و ایثارگری و مجاهدت در کم کردن شر شیطنت‌های مستکبران از سر منطقه را از جمله افتخارات بزرگ ملت ایران عنوان کرد و افزود: جوانان این سرزمین با تبدیل تحریم و تهدید به فرصت، دستاورد‌های چشمگیری در حوزه‌های علم و فناوری، صنعت و تکنولوژی رقم زدند.

وی ضمن دعوت از ایرانیان خارج از کشور برای بازدید از پارک‌های علم و فناوری و آشنایی با دستاورد‌های کم‌نظیر دانشمندان و متخصصان ایرانی بر تسهیل بازگشت ایرانیان خارج از کشور به وطن تأکید کرد و افزود: دولت آمادگی دارد بستر‌های لازم را برای فعالیت سرمایه‌گذاران ایرانی در داخل کشور و همچنین بازگشت تحصیل کنندگان ایرانی فراهم کند تا هم سرمایه‌ها و هم علم و دانش ایرانیان مقیم خارج از کشور در راه خدمت به کشور به کار گرفته شود.

رئیس‌جمهور همچنین به وزارت امور خارجه مأموریت داد تا کارگروهی ویژه برای رسیدگی به مسائل حقوقی و کنسولی ایرانیان خارج از کشور ایجاد کند، بخش علم و فرهنگ شورای ایرانیان خارج از کشور را با هدف ارتباط مستمر و مؤثر با دانشمندان و فرهیختگان ایرانی مقیم خارج راه‌اندازی کند، زمینه‌سازی لازم برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور را فراهم نماید و با هدف رساندن اطلاعات درست و دقیق به ایرانیان خارج از کشور ارتباط رسانه‌ای مؤثری با آن‌ها برقرار کند.

رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه آینده‌ای بسیار روشن و پرفروغ در مقابل ملت ایران قرار دارد، القای یأس و ناامیدی را راهبرد دشمن برای متوقف کردن ملت ایران توصیف و تصریح کرد: دولت خود را موظف می‌داند با کار جهادی، امید را در جامعه تقویت کند و از همه تریبون داران هم انتظار دارد با تبیین درست اقدامات انجام شده، تلاش دشمن را برای توقف ملت ایران از طریق مأیوس کردن مردم به ویژه جوانان ناکام بگذارند.

پیش از آغاز سخنان رئیس‌جمهور دو تن از هم‌وطنان ایرانی مقیم کشور ایرلند و پرتغال به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در سخنان کوتاهی رفع موانع فعالیت‌های اقتصادی برای تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج، تسهیل جذب اساتید دانشگاهی خارج از کشور در هیئت‌های علمی دانشگاه‌های ایران، توجه به اعتبار گذرنامه ایرانی برای تسهیل در تردد هم‌میهنان خارج از کشور و همچنین مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن علیه ملت ایران در داخل و خارج از کشور را از جمله مهم‌ترین مسائل مربوط به ایرانیان خارج از کشور عنوان و بر اهتمام وزارت امور خارجه برای پیگیری و رسیدگی به آن‌ها تأکید کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی