شناسه خبر : 136278
تاریخ انتشار :
مخبر: دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند

مخبر: دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: امروز مسئله نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های موجود در بازار ارز در دستور کار قرار دارد.

نورنیوز - گروه سیاست: محمد مخبر ظهر یکشنبه در این مراسم در محل وزارت اقتصاد و دارایی، با تأکید بر برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دولت سیزدهم برای تمامی موضوعات و مسائل اقتصادی، رشد نقدینگی زیر ۳۰ درصد امروز کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: این دستاورد‌ها بدون برنامه‌ریزی دقیق میسر نمی‌شود و تمام ناترازی‌های اقتصاد کشور زیر ذره‌بین دولت قرار دارد، اما باید بدانیم که حل این مسائل کاری سخت و زمان‌بر است.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای کنترل نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تلاش‌های جدی دشمنان برای ایجاد نابسامانی در بازار ارز ایران، تصریح کرد: هر حرکت و اقدامی که دولت برای کنترل نرخ ارز انجام داد دشمنان بلافاصله اقدام دیگری را برای بی‌تأثیر کردن تدابیر دولت در دستور کار خود قرار داده و تلاش کردند با فشار بر کشورها، تحریم بانک‌ها، افراد و شرکت‌های ایرانی فضاسازی روانی در ایران انجام دهند و از این طریق اثرگذاری تدابیر دولت را برای کنترل نرخ ارز کاهش دهند.

مخبر تصریح کرد: امروز مسئله نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های موجود در بازار ارز در دستور کار قرار دارد و دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می‌کند.

او با اشاره به اینکه مردم گاهی برای حفظ سرمایه‌ها و دارایی‌های خود ناچار هستند به بازار‌هایی نظیر بازار ارز و طلا ورود کنند، گفت: مردم از تعقل، مدیریت و خلاقیت برخوردار هستند و اگر بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری جامعه فراهم شود، دارایی‌های مردم می‌تواند در بخش‌های مولد سرمایه‌گذاری شود که به ثبات اقتصادی در کشور منجر خواهد شد. در این زمینه با ایجاد تنوع در سرمایه‌گذاری باید به مردم برای هدایت سرمایه‌هایشان به بازار‌های مولد کمک کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه امروز در بخش اقتدار نظامی به نقطه بازدارندگی رسیده‌ایم، افزود: امروز دیگر دشمنان ملت ایران جنگ نظامی با ما را از تصور خود نیز خارج کرده‌اند و اگر بتوانیم شاخص‌های کلان اقتصادی را به ثبات برسانیم، دشمنان آگاه خواهند شد که با ایجاد نوسانات نمی‌توانند بازار‌های کشور را مختل کنند و از این طریق در بخش اقتصادی نیز به نقطه بازدارندگی خواهیم رسید.

مخبر با قدردانی از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای تلاش و پیگیری اولویت‌های اقتصادی دولت و همچنین آغاز به کار معاملات شمش طلا در بورس کالای ایران تصریح کرد: بورس و بازار سرمایه باید واسط رشد دارایی‌ها و خلق ثروت برای مردم و کشور قرار گیرد.

 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی