آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 132926
تاریخ انتشار :
هرگونه تعرض به تمامیت ارضی سوریه را محکوم می‌کنیم
امیر آشتیانی در دیدار با وزیر دفاع سوریه:

هرگونه تعرض به تمامیت ارضی سوریه را محکوم می‌کنیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تعرضات رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی سوریه، گفت: هرگونه تعرض به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه را محکوم می‌کنیم.

نورنیوز - گروه دفاعی و امنیتی: سپهبد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع کشورمان امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح دیدار و گفتگو کرد.

امیر سرتیپ آشتیانی در این دیدار گفت: حضور نامشروع و غیرقانونی نظامیان اشغالگر در خاک سوریه، نا امن کننده و مخرب است، این رژیم فقط زبان زور و قدرت را می‌فهمد.

وی افزود: امروز بخش زیادی از عمق راهبردی دو کشور ناشی از امتزاج خون رزمندگان ایرانی و سوری در مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سایه رهبری خردمندانه دو کشور، اشتراکات و پیوند‌های فراوان، رابطه ایران و سوریه را به سوی یک رابطه عمیق و قلبی هدایت کرده است که تاکنون دشمنان مشترک موفق به جدایی آن نشدند گفت: خوشبختانه مناسبات دو کشور یکی از بهترین دوره‌های تاریخی خود را تجربه می‌کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به اهمیت و نقش سوریه در زنجیره محور مقاومت بر ضرورت تقویت و استحکام قدرت ملی و دفاعی این کشور تأکید کرد.

امیر آشتیانی افزود: حضور نامشروع و غیرقانونی نظامیان اشغالگر در خاک سوریه، نا امن کننده و مخرب است، لذا ضمن تاکید بر تمامیت ارضی سوریه، بر ضرورت خروج همه نیرو‌های اشغالگر به ویژه اشغالگران آمریکایی تاکید داریم.

وی با اشاره به تعرضات رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد: هرگونه تعرض به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه را محکوم می‌کنیم و معتقدیم این رژیم جعلی فقط زبان زور و قدرت را می‌فهمد، نباید اجازه گستاخی بیشتر به آن رژیم را داد.

وزیر دفاع با بیان اینکه جنگ اقتصادی ادامه‌ی جنگ نظامی و سیاسی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در مواجهه با جنگ اقتصادی در اختیار برادران سوری خود قرار دهد.

وزیر دفاع سوریه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران و دیدار با مقامات ایرانی گفت: این دیدار و گفتگو نشان دهنده اوج همکاری با برادران ایرانی در مبارزه با تروریسم و امنیت منطقه است.

سپهبد «علی محمود عباس» با اشاره به حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های محور مقاومت برای حفظ امنیت منطقه از نقش جمهوری اسلامی ایران در این رابطه قدردانی کرد و گفت: تلاش می‌کنیم سطح روابط و همکاری‌ها ارتقا و گسترش یابد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی