آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 131782
تاریخ انتشار :
زلزله اخیر ترکیه 3,5 میلیون نفر را مجبور به مهاجرت کرد

زلزله اخیر ترکیه 3,5 میلیون نفر را مجبور به مهاجرت کرد

بنا به گزارش مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه، در جریان زلزله اخیر ترکیه، 582 هزار واحد مسکونی در 202 هزار ساختمان تخریب شده و یا به شدت آسیب دیده و دیگر قابل سکونت و تعمیر نیست.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: شبکه خبری تی.آر.تی ترکیه اعلام کرد که در پی زلزله شدید بامداد ۶ فوریه۲۰۲۳ برابر با ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در ۱۱ استان جنوبی ترکیه، بیش از۳.۳ میلیون نفر مجبور به کوچ و مهاجرت از محل زندگی خود به مکانی دیگر شدند.

این رسانه در گزارش خبری خود با اشاره به نقل مکان و جا به جایی بیش از چهار میلیون نفر از جمعیت مناطق جنوبی ترکیه به علت تبعات زلزله اعلام کرد: پس از این زلزله، ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت ساکن در شهرها نیز به روستای اجدادی خود بازگشتند.

این رسانه از برنامه‌ریزی برای اسکان زلزله‌زدگان در ۲۰۰ هزار کانکس خبر داد و گفت: عملیات اسکان و ایجاد شهرک‌های کانکسی جریان دارد.

مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه(آفاد) اعلام کرد که پس از زلزله سه هفته پیش، بیش از ۱۱ هزار پس لرزه در مناطق جنوبی ترکیه رخ داده است.

این مرکز همچنین اعلام کرد که بیش از ۳۵۸ هزار چادر در منطقه زلزله‌زده ترکیه برای اسکان زلزله‌زدگان دایر شده و بیش از یک میلیون و ۹۱۵ هزار نفر در چادرها، کانکس‌ها، خوابگاه‌های دانشگاهی، هتل‌ها و مهمان‌خانه‌های عمومی اسکان یافته‌اند.

بنا به گزارش مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه، در جریان زلزله اخیر ترکیه، ۵۸۲ هزار واحد مسکونی در ۲۰۲ هزار ساختمان تخریب شده و یا به شدت آسیب دیده و دیگر قابل سکونت و تعمیر نیست.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی