آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 131780
تاریخ انتشار :
آمریکا 507 هزار بشکه نفت دزدی از ایران را به حساب واردات نفتی خود گذاشت

آمریکا 507 هزار بشکه نفت دزدی از ایران را به حساب واردات نفتی خود گذاشت

به عقیده تحلیلگران رقم 507 هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا از ایران مربوط به نفت دزدی این کشور از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف کرده است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور کل نفت خام وارداتی آمریکا در سال میلادی گذشته را ۲۲۹۱ میلیون بشکه اعلام کرده است که ۲۷۰ میلیون بشکه از این رقم معادل ۱۲ درصد از منطقه خلیج‌فارس بوده است.

همچنین کل واردات نفت خام آمریکا از اوپک در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۳۵۷ میلیون بشکه بوده که حاکی از وابستگی ۱۶ درصدی آمریکا به نفت تولیدی سازمان کشورهای صادرکننده نفت است.

عربستان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده نفت وارداتی آمریکا در میان اعضای اوپک بوده و ۱۶۶ میلیون بشکه نفت در سال میلادی گذشته به این کشور صادر کرده است. عراق با صادرات ۸۹ میلیون بشکه‌ای در رده دوم و نیجریه با ۳۴ میلیون بشکه در رتبه سوم از این نظر قرار داشته‌اند.

بر اساس آمار رسمی آمریکا، این کشور از ایران نیز در سال ۲۰۲۲ نفت وارد کرده است.

بر اساس گزارش وزارت انرژی آمریکا این کشور در سال میلادی گذشته ۵۰۷ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده، که اگرچه رقم ناچیزی است، اما با توجه به قطع بودن روابط تجاری و سیاسی دو کشور و وضع تحریم‌های سخت‌گیرانه علیه ایران از سوی واشنگتن قابل تأمل است.

به عقیده تحلیلگران رقم ۵۰۷ هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا از ایران مربوط به نفت دزدی این کشور از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف کرده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی