شناسه خبر : 130462
تاریخ انتشار :
باکو آتش‌بس با ارمنستان را نقض کرد

باکو آتش‌بس با ارمنستان را نقض کرد

منابع رسانه‌ای از نقض آتش بس توسط ارتش جمهوری آذربایجان در نقاط مرزی با ارمنستان خبر دادند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: وزارت دفاع ارمنستان ادعای باکو مبنی بر نقض آتش بس در نواحی مرزی را به‌شدت رد کرد.

به گزارش خبرگزاری «آرکا» وزارت دفاع ارمنستان روز چهارشنبه گزارش‌های باکو مبنی بر اینکه نیروهای ارمنستان آتش‌بس را در بخش‌های شمال شرقی و غربی مرز نقض کرده‌اند، تکذیب کرد.

خبرگزاری «آرمنا پرس» نیز به نقل از وزارت دفاع ارمنستان گزارش کرد که ارتش جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه با شلیک سلاح‌های سبک در جهت شمال و شرق خط تماس آتش‌بس در قره باغ کوهستانی آتش بس  را نقض کرده است.

این وزارتخانه افزود که فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه در مورد این حادثه مطلع شده و وضعیت اینک در نقاط مرزی با ثبات است.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان با وجود آتش‌بس، کماکان درگیری دارند و در دو ماهه گذشته، معترضان جمهوری آذربایجانی با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم‌ها، کریدور لاچین را مسدود کرده‌اند. آن‌ها  دسترسی به قره‌باغ کوهستانی را مسدود و غذا، دارو و تدارکات را برای ۱۲۰۰۰۰ ساکن ارمنستانی آن قطع کرده‌اند.

«نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان پنجشنبه (۱۶ فوریه) در یک نشست خبری گفت ایروان پیش‌نویس پیشنهادی برای حل‌وفصل صلح‌آمیز در خصوص مناقشه درباره منطقه قره‌باغ کوهستانی را برای باکو فرستاده است. پیش‌تر وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور آماده تنظیم مذاکرات میان وزارت‌ خارجه‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص توافق صلح است. از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه خبر داد که وزیر خارجه روسیه و همتای جمهوری آذربایجانی خود سه‌شنبه درباره اوضاع گذرگاه لاچین رایزنی کردند.


فارس
اخبار مرتبط
رأی دیوان بین‌المللی لاهه علیه جمهوری آذربایجان

رأی دیوان بین‌المللی لاهه علیه جمهوری آذربایجان

دیوان بین المللی دادگستری در خصوص شکایت ارمنستان در ارتباط با انسداد گذرگاه لاچین؛ علیه جمهوری آذربایجان به لزوم بازگشایی آن دستور داد.

وزارت خارجه ارمنستان: ایروان آماده عادی‌سازی روابط با باکو است

وزارت خارجه ارمنستان: ایروان آماده عادی‌سازی روابط با باکو است

وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که ایروان آماده مذاکرات صلح و عادی‌سازی روابط با جمهوری آذربایجان است.

ثبات در منطقه قفقاز تنها با صلح پایدار محقق می‌شود
نور ویدئو؛

ثبات در منطقه قفقاز تنها با صلح پایدار محقق می‌شود

آغاز دور جدیدی از درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و آذربایجان که چند هفته پس از ملاقات روسای جمهور دو کشور به وقوع پیوست، نشان دهنده غیر موثر بودن ...

ایران خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات جمهوری آذربایجان و ارمنستان شد

ایران خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات جمهوری آذربایجان و ارمنستان شد

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی از تشدید تنش و درگیری‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، خواستار خویشتنداری و حل و فصل اختلافات از ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی