آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 127701
تاریخ انتشار :
برتری همراه اول در بیشتر شاخص‌های اینترنت
در جدیدترین گزارش رگولاتوری تشریح شد؛

برتری همراه اول در بیشتر شاخص‌های اینترنت

همراه اول در شاخص‌های متعدد فنی از جمله سرعت انتقال داده، سطح پوشش نسل‌های مختلف ارتباطات همراه و سهم بازار جایگاه برتر را در مقایسه با سایر اپراتورهای تلفن‌همراه کشورمان بدست آورد.

سایر رسانه‌ها: همراه اول در جدیدترین گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در شاخص‌های متعددی جایگاه برتر را از آن خود کرده است. در این گزارش که مربوط به پاییز سال جاری است، عملکرد و جایگاه سه اپراتور تلفن‌همراه شامل همراه اول، ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل مورد بررسی قرار گرفته است.


اولین بخشی که در گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توجه را به خود جلب می‌کند، مربوط به شاخصی است که سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم را نشان می‌دهد. در این بخش همراه اول متوسط سرعت انتقال داده ۴.۸ مگابیت بر ثانیه را ثبت کرده است. نکته جالب  – در نسل قدیمی‌تر ارتباطات همراه – این است که ام‌.تی.ان-ایرانسل حدود ۴۰ درصد سرعت کمتری از همراه اول دارد و اوضاع رایتل هم بهتر از دو رقیبش نیست. در واقع ایرانسل با ۲.۹۴ مگابیت بر ثانیه و رایتل با متوسط سرعت ۲.۷۵ مگابیت بر ثانیه، با فاصله پس از همراه اول قرار می‌گیرند.

این اختلاف در نسل بعدی ارتباطات یعنی نسل چهارم نیز مشهود است. به نظر می‌رسد کماکان سرعت توسعه فناوری در دو اپراتور ایرانسل و رایتل به مراتب کندتر از همراه اول است؛ چراکه متوسط سرعت اینترنت همراه در اپراتور اول ۱۹.۲۹ مگابیت بر ثانیه است. این در حالی‌ است که سرعت رایتل حداقل ۲۵ درصد کمتر از همراه اول است و ایرانسل نیز با متوسط سرعت ۱۸.۷۷ مگابیت بر ثانیه، پس از اپراتور اول قرار می‌گیرد.


درخصوص کیفیت ارائه خدمات نیز باید به این نکته اشاره کرد که قطعی همراه اول نسبت به دو اپراتور دیگر به مراتب کمتر است. متوسط نرخ قطعی همراه اول در سرویس‌های 3G و 4G به‌ترتیب ۰.۱۵درصد و ۰.۲۵درصد است. این آمار درخصوص ایرانسل در سرویس‌های 3G و 4G برابر با ۰.۱۸درصد است. رایتل نیز با اختلاف بسیار زیاد، نرخ قطعی بالایی دارد، به‌طوری‌که در سرویس‌های 3G و 4G به ترتیب ۰.۴۱ و ۰.۴۲ درصد ثبت شده است.


یکی دیگر از آمارهایی که نشان از ارائه خدمات با کیفیت می‌‌دهد، تعداد سایت‌های فیزیکی فعال شبکه 4G است. در این بخش همراه اول ۱۸ هزار و ۳۲۵ سایت و ایرانسل ۱۶ هزار و ۲۵۴ سایت و رایتل نیز صرفا دو هزار و ۳۸۳ سایت فعال دارد. بررسی همین آمار قاعدتا نشان می‌دهد دست برتر در بخش توسعه فناوری نسل چهارم ارتباطات همراه با کدام اپراتور است!


در بخش سهم بازار مشترکین پهن‌باند نیز باید این نکته را در نظر داشته باشیم که تاکنون ۹۲ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۴۵ مشترک از خدمات ۴G استفاده می‌کنند و ۹ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۱۰۶ نفر نیز مشترک ۳G هستند. از این تعداد – همان‌طور می‌توان حدس زد – باز هم همراه اول سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است؛ به‌طوری‌که ۵۳ درصد مشترکان پهن‌باند متعلق به اپراتور اول و الباقی مشترکا مربوط به ایرانسل و رایتل است.


در بحث کیفیت نیز در تمام شاخص‌ها از جمله «سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم»، «‌میزان برقراری موفقیت‌آمیز سرویس داده 3G»، «سرعت انتقال داده مشترکین در نسل چهارم»، «میزان قطعی سرویس داده 4G و 3G» و «میزان برقراری موفقیت‌آمیز سرویس داده 4G» برتری با همراه اول است.


نکته پایانی مربوط به درصد پوشش جمعیتی است که مقایسه اپراتورها نشان می‌دهد همراه اول در تمام فناوری‌ها اعم از نسل دو، سه و چهارم در مجموع بیشترین سطح پوشش را به‌خود اختصاص داده است. به‌عنوان مثال براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده،‌ همراه اول ۴۴هزار و ۹۱۸ روستا را در سراسر کشور تحت پوشش خدمات ارتباطی دارد، درحالی‌که این عدد برای ایرانسل ۱۹ هزار و ۱۹۶ روستا و برای رایتل نیز کمتر از یک‌هزار روستاست.


موبنا
اخبار مرتبط
برگزاری همایش چهارسوق با حمایت آکادمی همراه اول

برگزاری همایش چهارسوق با حمایت آکادمی همراه اول

چهاردهمین همایش چهارسوق با حمایت آکادمی همراه اول برگزار می‌شود.

شاخص‌های آماری اینترنت موبایل ایران در آخرین گزارش رگولاتوری

شاخص‌های آماری اینترنت موبایل ایران در آخرین گزارش رگولاتوری

جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات از آخرین وضعیت عملکرد اپراتورهای ثابت و سیار ارتباطی کشور برای فصل پاییز سال ...

گزارش جامع سازمان تنظیم مقررات از طرح رومینگ ملی

گزارش جامع سازمان تنظیم مقررات از طرح رومینگ ملی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تازگی گزارشی از شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر کرده است. در این گزارش، آمارهای قابل ...

همراه اول؛ پرچمدار یوزکیس‌های عملی 5G در ایران

همراه اول؛ پرچمدار یوزکیس‌های عملی 5G در ایران

نسل پنجم ارتباطات یا 5G را می‌توان مهم‌ترین ترند سال‌های اخیر در دنیای فناوری نامید، فناوری که به راحتی می‌تواند زندگی بشر را دگرگون کند و تجربیاتی ...

همراه اول برترین اپراتور تلفن همراه در حوزه فروش
در بیست‌وپنجمین دوره رتبه‌بندی صد شرکت برتر اعلام شد؛

همراه اول برترین اپراتور تلفن همراه در حوزه فروش

همراه اول در رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران، جایگاه نخست را از منظر «فروش» در بین اپراتورهای تلفن همراه کسب کرد و در گروه ارتباطات و مخابرات دوم شد.

همراه اول عنوان «تنها روابط عمومی شبکه‌ای ایران» را از آن خود کرد

همراه اول عنوان «تنها روابط عمومی شبکه‌ای ایران» را از آن خود کرد

همراه اول در نوزدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط‌عمومی ایران با کسب بالاترین امتیاز، نشان ویژه «روابط عمومی شبکه‌ای» و عنوان برتر «ارتباطات ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی