آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 127652
تاریخ انتشار :
شمخانی: روابط ایران و روسیه عمیق‌ و بنیادی‌ است
در بدو رورود به مسکو؛

شمخانی: روابط ایران و روسیه عمیق‌ و بنیادی‌ است

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای شرکت در پنجمین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای به روسیه کرده است، در بدو ورود به مسکو عنوان کرد: روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف از جمله اقتصادی، دفاعی، امنیتی، علمی و تجاری بنیادی‌تر از گذشته رو به توسعه است.

نورنیوز - گروه سیاست: دریابان علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، برای شرکت در پنجمین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای در مسکو ، صبح امروز با استقبال «کاظم جلالی»، سفیر کشورمان در روسیه و «الکساندر وندیکتو»، معاون شورای امنیت ملی روسیه وارد فرودگاه ونوکووای این شهر شد.

شمخانی در بدو ورود به مسکو گفت: روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف، از جمله اقتصادی، دفاعی، امنیتی، علمی و تجاری، بنیادی‌تر از گذشته رو به توسعه است.

دریابان شمخانی افزود :برای توسعه پایدار روابط دو جانبه در حوزه‌های گوناگون، لازم است آنچه رهبران دو کشور به عنوان نقشه راه تعیین کرده‌اند به صورت مستمر ‌در سطوح عالی بازخوانی و بر اجرای آن نظارت شود.

او به سفر آبان ماه «نیکلای پاتروشف»، دبیر شورای امنیت ملی روسیه به تهران اشاره کرد و گفت: تصمیماتی که در تهران گرفته شد در مسکو پیگیری و مراحل اجرای آن به دقت بررسی خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به برگزاری نشست گفتگوهای منطقه‌ای با حضور دبیران، مشاوران و نمایندگان نهاد امنیت ملی کشورهای همسایه افغانستان اشاره و تأکید کرد: در این نشست ، تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی این کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دریابان شمخانی با بیان اینکه مشکلات و گرفتاری‌های مردم افغانستان ناشی از ناکارآمدی اشغالگران و رویدادهای پس از اشغال است، گفت: باتوجه به اینکه افغانستان می‌تواند به یک نقطه بحران منطقه‌ای تبدیل شود از این رو کشورهای پیرامون افغانستان در این اجلاس راه‌های کمک به حل مشکلات در افغانستان را بررسی می‌کنند. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: فهرست دخالت‌های فرامنطقه‌ای در کشورهای پیرامون ایران نشان می‌دهد که مشکلات موجود در این کشورها ناشی از دو موضوع محوری شامل اختلاف‌افکنی و جلوگیری از حل بحران‌های منطقه‌ای با مشارکت کشورهای منطقه است.


صداوسیما
اخبار مرتبط
نشست مشترک دبیران شورای عالی امنیت ملی ایران و روسیه
در حاشیه در پنجمین اجلاس گفتگوهای امنیت منطقه‌ای در مسکو صورت گرفت؛

نشست مشترک دبیران شورای عالی امنیت ملی ایران و روسیه

دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از سفر خود به مسکو با «نیکلای پاتروشف» همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی: مداخله فرامنطقه‌ای در افغانستان، موجب توسعه ناامنی در منطقه می‌شود
در پنجمین نشست امنیت منطقه‌ای در مسکو؛

شمخانی: مداخله فرامنطقه‌ای در افغانستان، موجب توسعه ناامنی در منطقه می‌شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در پنجمین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای که با حضور دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای همسایه افغانستان صبح امروز در ...

شمخانی: گسترش و تعمیق روابط اقتصادی اصلی‌ترین اولویت در همکاری‌های دوجانبه با روسیه است

شمخانی: گسترش و تعمیق روابط اقتصادی اصلی‌ترین اولویت در همکاری‌های دوجانبه با روسیه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای شرکت در پنجمین نشست گفتگوی امنیتی منطقه‌ای به مسکو سفر کرده است، بعدازظهر امروز با «ایگور لویتین» دستیار ...

گام جدید تهران و مسکو برای ایجاد جهش در همکاری‌های راهبردی اقتصادی
نورنیوز بررسی کرد؛

گام جدید تهران و مسکو برای ایجاد جهش در همکاری‌های راهبردی اقتصادی

مهمترین نقطه اشتراک ایران و روسیه که مناسبات دوجانبه را در شرایط جدید شکل داده، تبادل ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری برای بی‌اثرسازی تحریم‌های غیر قانونی ...

سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به روسیه
به منظور شرکت در پنجمین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای صورت گرفت؛

سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به روسیه

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در پنجمین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای که روز چهارشنبه در مسکو برگزار می‌شود، صبح امروز تهران ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی