آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 127569
تاریخ انتشار :
تغییر وزیر دفاع اوکراین تایید شد
به دلیل فساد مالی؛

تغییر وزیر دفاع اوکراین تایید شد

منابع سیاسی در کی‌یف برکناری «اولکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین که به دلیل رسوایی فساد تحت فشار است، تایید کردند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «داوید آرخامیا» رئیس بلوک پارلمانی «خادمان مردم» که به ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین نزدیک است، یکشنبه شب این خبر را در تلگرام تایید کرد.

آرخامیا نوشت: آلکسی رزنیکوف وزیر صنایع راهبردی خواهد شد تا همکاری صنایع و ارتش را تقویت کند. وی افزود: ژنرال کیریل بودانوف رئیس اطلاعات ارتش وزیر دفاع خواهد شد. انتصاب وی در این دوران جنگ یک انتخاب کاملا منطقی است.

آرخامیا درباره اینکه این تغییر چه زمانی نهایی می‌شود جزئیاتی منتشر نکرد. در دو هفته گذشته فشارها برای برکناری رزنیکوف افزایش یافته بود و گمانه‌زنی‌ها حاکی از تغییر وی بود.

در اواخر ماه ژانویه، وزارت دفاع اوکراین با یک رسوایی فساد مالی مواجه شد که در نتیجه تعدادی از مقام های ارشد این وزارتخانه اخراج شدند. روزنامه اوکراینی ZN.UA در ۲۱ ژانویه گزارش داد که وزارت دفاع مقادیر زیادی محصولات غذایی را با قیمت های بالا برای ارتش تهیه کرده است. اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین از آن زمان تحقیقاتی را در مورد این طرح ادعایی آغاز کرده است.

رزنیکوف درباره این رسوایی فساد گفت که ممیزی خرید مواد غذایی برای ارتش از ۲۹ ژوئن آغاز شده بود و نتایج اولیه آن در ماه دسامبر نشان می داد که سامانه خرید وزارت دفاع دچار نقص هایی است.

وزیر دفاع در واکنش به گزارش این روزنامه اوکراینی هرگونه تخلف در این زمینه را رد کرد و گفت که هرکس اسناد تدارکاتی را افشا کند مرتکب جرم شده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی