آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 127356
تاریخ انتشار :
عدم توانایی در پرداخت مهریه نباید موجب ورود افراد به زندان‌ شود
معاون قوه قضاییه:

عدم توانایی در پرداخت مهریه نباید موجب ورود افراد به زندان‌ شود

معاون قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که در حوزه مهریه نیز بر مبنای سازوکارهای موجود می‌توان شرایط را به شکل بهتری مدیریت کرد تا از ورود افراد به زندان‌ها به دلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه جلوگیری شود.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: حجت‌الاسلام صادق رحیمی، معاون قوه قضائیه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان با بیان اینکه بر مبنای نگاه رهبر معظم انقلاب، رافت اسلامی برای متهمان و محکومان نادم در قالب عفو محقق خواهد شد، اظهار کرد: نگاه جدید برای کمک به آزادی متهمان و محکومان نادم، دریچه‌ای به سوی افرادی است که حضور آنها در جامعه مخل امنیت نخواهد بود و به دلیل آنکه فریب خوده بودند، اقداماتی را انجام داده‌اند که این افراد در هر مرحله‌ای که احساس ندامت کنند، باید به آنها کمک شود.

او بیان کرد: تحقق رافت اسلامی برای متهمان و محکومان نادم در مبنای چارچوب‌های قانونی و مشخص شده، در دست پیگیری است که در صورت تحقق، در عرصه بین‌المللی دشمن را خلع سلاح خواهد کرد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که در حوزه مهریه نیز بر مبنای سازوکارهای موجود می‌توان شرایط را به شکل بهتری مدیریت کرد تا از ورود افراد به زندان‌ها به دلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه جلوگیری شود.

معاون قوه قضائیه در ادامه با اشاره به این مطلب که بخشی از مشکلات موجود در حوزه مهریه نیاز به اصلاح قوانین دارد، اظهار کرد: ریاست قوه قضاییه بر مبنای آسیب‌شناسی روندهای موجود در صدد انجام اصلاحات قانونی است و البته در این زمینه تغییر فرهنگ و نگاه خانواده‌ها به موضوع مهریه نیز باید مد نظر قرار گیرد؛ همچنین لازم است که پرونده‌های مددجویان مربوط به مهریه که در زندان‌ها حضور دارند، در اسرع وقت از سوی روسای دادگستری‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

وی در پاسخ به درخواست نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان برای ساماندهی مسئله حاشیه‌نشینی گفت: حاشیه‌نشینی در بسیاری از جاها معلول عوامل مختلفی است که باید در مرحله نخست به این موارد توجه لازم صورت گیرد؛ بخشی از حاشیه‌نشینی به مشکلات اقتصادی بر می‌گردد و بخشی نیز ناشی از عدم اجرای تکالیف قانونی دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها است.

رحیمی تأکید کرد: معتقدم در حوزه املاک و اراضی با قوانین موجود نیز می‌توان به شکل بهتری امور را مدیریت و ساماندهی کرد.


نورنیوز
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی