آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 126778
تاریخ انتشار :
تمام خدمات مالیاتی الکترونیکی می‌شود

تمام خدمات مالیاتی الکترونیکی می‌شود

رئیس سازمان مالیاتی گفت: به دنبال مودی محوری هستیم و تلاش بر آن است که تمام خدمات را الکترونیکی کنیم.

نورنیوز - گروه اقتصاد: داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی در مراسم رسم درستکاری و رونمایی از سامانه «تراز» با تأکید بر اینکه رویکرد ما در این دوران تحول مالیاتی، تعامل حداکثری با جامعه مؤدیان است و تلاش به راین است که دیوار بین مؤدیان و مالیات را برداریم، اظهار کرد: نظام مالیاتی شریک فعالیت اقتصادی همه فعالان است که به کوشش آن‌ها چرخ اقتصاد می‌چرخد و شاهد تولید ثروت و اشتغال آفرینی هستیم.

وی در ادامه افزود: در تلاش هستیم بخشنامه‌ها و تعاملات ما به گونه‌ای باشد که کار فعالان اقتصادی را تسهیل کنیم. به دنبال مودی محوری هستیم و تلاش بر این است که تمام خدمات را الکترونیکی کنیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی در این خصوص تأکید کرد: یکی از اصول ما اعتماد به خود اظهاری‌هاست و این نگاه را از سال گذشته آغاز کردیم که امسال هم شاهد افزایش خود اظهاری‌های مالیاتی بودیم. ضمن اینکه ۷۷ درصد از اظهارنامه‌ها را بدون رسیدگی قطعی کردیم و پذیرفتیم.

منظور در ادامه یادآور شد: در سال جاری تلاش کردیم اظهارنامه‌های برآوردی برای کسانی که اظهارنامه خود را تسلیم نکردند، تولید کنیم.۳۵۰ هزار شرکت و اشخاص حقوقی اظهارنامه عملکرد ۱۴۰۰ سال خود را تسلیم نکردند که ما برای آن‌ها اظهارنامه تولید کردیم.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور بر اعتماد به خود اظهاری مؤدیان تأکید دارند که این فرآیند را آغاز کرده‌ایم. ضمن اینکه اوراق قطعی برای یک میلیون و ۸۰۰ مؤدی آماده و به کارپوشه آن‌ها ارسال شده و قرار است ۵ تا ۱۰ درصد مؤدیان به شکل تصادفی بررسی شوند.

به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی، دولت برای اینکه بتواند خدمات شایسته‌ای ارائه کند نیازمند تأمین مالی پایدار است که مالیات این نقش را به خوبی ایفا می‌کند و بر همین اساس در سال گذشته و سال جاری گام‌های مهمی برداشته‌ایم.

 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی