آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 126762
تاریخ انتشار :
اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

سوئد که ریاست دوره‌ای شورای اروپا را برعهده دارد، روز دوشنبه از توافق وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران به بهانه مسائل حقوق بشری و ادعای مشارکت ایران با روسیه در جنگ اوکراین خبر داد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: دولت سوئد که اکنون ریاست دوره‌ای شورای اروپا را بر عهده دارد اعلام کرد وزرای خارجه این اتحادیه بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به توافق رسیده‌اند.

به گفته نماینده دولت اتریش در اتحادیه اروپا، کشورهای اروپایی در تازه‌ترین اقدام ضدایرانی خود، ۳۷ شخص و نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده‌اند.

همچنین «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش با اشاره به درخواست غیرمنطقی پارلمان اروپا از این اتحادیه برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست موسوم به «تروریستی»، گفت: نمی‌توانیم بدون رأی دادگاهی در اتحادیه اروپا، چنین برچسبی به سپاه بزنیم.

بورل پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل افزود: بدون رأی یک دادگاه نمی‌توان چنین تصمیمی گرفت و اول باید یک دادگاه چنین تصمیمی بگیرد. نمی‌توانیم چون از یک نفر خوشمان نمی‌آید، او را تروریست بنامیم.

پارلمان اروپا چهارشنبه هفته گذشته پیشنهاد قرار دادن سپاه در فهرست موسوم به تروریستی را به رأی گذاشت و نمایندگان این پارلمان در یک رأی‌گیری با حضور ۶۳۸ نماینده، پیشنهاد مذکور به اتحادیه اروپا را به رأی گذاشتند. در پایان رأی‌گیری این پیشنهاد با ۵۹۸ رأی مثبت در برابر ۹ مخالف و ۳۱ ممتنع به تصویب رسید.


المیادین
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی