آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125432
تاریخ انتشار :
شمخانی: همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است

شمخانی: همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است

دستیار رئیس جمهور فدارسیون روسیه صبح امروز با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون همکاری‌های اقتصادی دو و چندجانبه با او گفتگو کرد.

نورنیوز - گروه سیاست: «ایگور لویتین»، دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدارسیون روسیه صبح امروز با دریابان «علی شمخانی»، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون همکاری‌های اقتصادی دو و چندجانبه با او گفتگو کرد.

در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به روابط رو به توسعه دو کشور در همه زمینه‌ها، تسریع در اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی در چارچوب توافقات روسای جمهور دو کشور را مورد تأکید قرارداد.

شمخانی ایفای نقش مکمل ایران و روسیه در بازارهای انرژی جهانی و ترانزیت ان را حائز اهمیت و ضروری دانست و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اراده جدی و تلاش مستمر مسئولین دو کشور، همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه نظام تحریم‌های یک جانبه مُخِّل روند توسعه و موجب تصاعد بحران های منطقه‌ای و جهانی است بر لزوم ایجاد نهادهای مشترک و هم‌افزا برای مقابله با تحریم‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های بین‌المللی علیه تحریم و کشورهای تحریم کننده تأکید کرد.

ایگور لویتین نیز در این ملاقات با ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه‌های مشترک در فاصله سفر قبلی او تاکنون، اظهار کرد: با توجه به تأثیر راهبردی تکمیل پروژه راه آهن شمال- جنوب و تعهد روسیه برای تکمیل سریع قطعه رشت- آستارا، اولویت اصلی ما آغاز سریع اقدامات عملیاتی مربوط به این طرح است.

او با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های کم نظیر جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی و ترانزیت از علاقه مندی شرکت‌های روسی برای حضور گسترده و سرمایه گذاری در پروژه‌های زیرساختی در ایران خبر داد.

لویتین با اشاره به توافقات انجام شده برای توسعه مناسبات تجاری با استفاده از ارزهای ملی و تهاتری کالا افزود: خوشبختانه با تدابیر مسئولین اقتصادی و بانکی دو کشور، سازوکارهای لازم برای عبور از محدودیت‌های ناشی از تحریم ها در حوزه پولی و بانکی برداشته شده و به‌زودی شاهد جهش جدی در روابط تجاری میان دو کشور خواهیم بود. 


نورنیوز
اخبار مرتبط
سفر قریب الوقوع شمخانی به مسکو
نماینده ویژه در امور افغانستان خبر داد؛

سفر قریب الوقوع شمخانی به مسکو

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با یک رسانه روس اعلام کرد که دبیر شورای عالی امنیتی ملی جمهوری اسلامی ایران تا چند روز ...

شمخانی برای شرکت در گفتگوی امنیت منطقه ای به هند سفر می‌کند

شمخانی برای شرکت در گفتگوی امنیت منطقه ای به هند سفر می‌کند

دبیر شورای عالی امنیت ملی در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه ای در هند شرکت می کند.

دریابان شمخانی: قدرت برآمده از نفوذ معنوی قابل تحریم نیست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد:

دریابان شمخانی: قدرت برآمده از نفوذ معنوی قابل تحریم نیست.

تهدید منافع جمهوری اسلامی به هر شکل و به هر میزان به طور قطع اقدام مقابله ای ایران و مجموعه علاقه مندان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان را بدنبال خواهد ...

دبیر شورای عالی امنیت ملی فردا عازم روسیه می شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی فردا عازم روسیه می شود

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی به دعوت رسمی پاتروشف همتای روس خود ، فردا، سه شنبه ?? خردادماه برای حضور و ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی