آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125307
تاریخ انتشار :
وزیر نفت برای بررسی میدانی شبکه گاز به مشهد رفت

وزیر نفت برای بررسی میدانی شبکه گاز به مشهد رفت

وزیر نفت برای بررسی میدانی شبکه شمال شرق کشور و راهکارهای جلوگیری از افت فشار گاز و اطمینان از تداوم پایداری کامل شبکه گاز شرق کشور به مشهد مقدس سفر کرد.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «جواد اوجی» صبح امروز (یکشنبه، ۲۵ دی‌ماه)، در سفری به‌ مشهد مقدس به‌منظور رفع نگرانی‌ها از احتمال افت فشار در پنج استان شمالی کشور (خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، گلستان و شرق مازندران) از تأسیسات انتقال گاز بازدید می‌کند.

امسال با توجه به ورود جبهه سرمای بی‌سابقه در ۱۰ سال گذشته و ماندگاری سرما طی روزها و هفته جاری شاهد افزایش کم سابقه مصرف گاز بوده‌ایم این موضوع هم‌زمان با افزایش مصرف سالانه گاز در کشور، همچنین قطع کامل سوآپ گاز از کشور ترکمنستان به دلایل فنی، سبب بروز نگرانی‌هایی برای پایداری تأمین گاز بخش‌هایی از کشور شده است.

بررسی مسائل و چالش‌های احتمالی شبکه شمال شرق کشور از اهداف اصلی این سفر خواهد بود، و در نظر گرفتن راهکارهای لازم برای مقابله با چالش‌های احتمالی با توجه به احتمال محدودیت در گستره گازرسانی و افت فشار در این منطقه از اهداف سفر یاد شده به شمار می‌آیند.

با وجود برودت هوا و افت دما در بیشتر استان‌های کشور که اتفاقی کم سابقه بوده است، با ایجاد تغییرها و رصد دقیق شبکه گازرسانی، شبکه در پایداری کامل به‌سر می‌برد، با این حال برای رفع نگرانی درباره افت فشار در استان خراسان‌های شمالی، رضوی، جنوبی و گلستان و شرق مازندران، وزیر نفت و کارکنان صنعت نفت تمام همت خود را به‌کار گرفته‌اند.


ایسنا
اخبار مرتبط
وقفه‌ای در تولید گاز نداریم
وزیر نفت:

وقفه‌ای در تولید گاز نداریم

وزیر نفت گفت: تولید حداکثری گاز در دست انجام است و وقفه‌ای در تولید ایجاد نشده؛ به گونه‌ای که از 23 میلیون مشترک، تنها 17 هزار مشترک قطعی گاز داشته ...

تصمیمات سران قوا در راستای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی
به میزبانی رئیس قوه قضائیه صورت گرفت؛

تصمیمات سران قوا در راستای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی

در نشست سران قوا تصمیماتی در راستای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی گرفته شد.

قطع گاز نداریم/ محدودیت نیروگاه‌ها، صنایع و پتروشیمی‌ها

قطع گاز نداریم/ محدودیت نیروگاه‌ها، صنایع و پتروشیمی‌ها

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: تا کنون هیچگونه قطع گاز در هیچکدام از مناطق کشور نداشته‌ایم، افت فشار در برخی استان‌ها ادامه دارد و با توجه به اینکه اولویت ...

شرکت ملی گاز: وارد شرایط بحرانی گاز شده‌ایم

شرکت ملی گاز: وارد شرایط بحرانی گاز شده‌ایم

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز تأکید کرد: اگر مردم در منازل یک بخاری را به مدت 6 ساعت در روز خاموش کنند، روزانه 40 تا 50 میلیون متر مکعب در کل کشور ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی