آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125235
تاریخ انتشار :
قطع گاز نداریم/ محدودیت نیروگاه‌ها، صنایع و پتروشیمی‌ها

قطع گاز نداریم/ محدودیت نیروگاه‌ها، صنایع و پتروشیمی‌ها

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: تا کنون هیچگونه قطع گاز در هیچکدام از مناطق کشور نداشته‌ایم، افت فشار در برخی استان‌ها ادامه دارد و با توجه به اینکه اولویت تأمین بخش خانگی است محدودیت‌هایی را برای نیروگاه‌ها، صنایع عمده و پتروشیمی‌ها اعمال کرده‌ایم.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «عباس اعظمی» با بیان اینکه تا کنون هیچگونه قطع گاز در کشور نداشتیم، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ با قطع گاز ترکمنستان شرایط خیلی بد بود، در مرحله دوم که ترکمنستان گاز را قطع کرد علی‌رغم اینکه شرایط جوی نرمال بود، گاز بخش زیادی از استان‌های مختلف قطع شد، اما اکنون شرایط اینگونه نیست و قطع گاز علی رغم کاهش شدید دما اتفاق نیفتاده است.

او با تأکید بر اینکه با توجه به اینکه استان گلستان یکی از متأثرترین استان ها در مقابل قطع گاز ترکمنستان بود صرفه جویی در این استان صورت گرفت، ادامه داد: اما تدبیر مدیریتی بود که موجب شد تا کنون قطع گاز در این استان اتفاق نیفتد.

سخنگوی شرکت ملی گاز افزود: شبکه گاز تا کنون پایدار بوده ولی از این به بعد به شدت نیازمند کمک مشترکان هستیم تا بتوانیم شرایط پیش رو را پشت سر بگذاریم.

در کدام استان‌ها افت فشار گاز داریم؟

اعظمی با اشاره به وضعیت افت فشار گاز در کشور گفت: وضعیت افت فشار گاز در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی وشرق مازندران در مرز هشدار است و در این بین درخراسان رضوی، خراسان جنوبی و گلستان نیازمند همکاری بیشتر مردم هستیم.

او با اشاره به وضعیت تأمین گاز پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها، اظهار کرد: به نیروگاه‌ها، صنایع عمده، فولادی‌ها، سیمانی‌ها و پتروشیمی‌ها علی‌رغم شرایط موجود گاز تحویل داده می‌شود و اینگونه نیست که گازرسانی به تمام واحد ها قطع شده باشد.

به گفته سخنگوی شرکت ملی گاز گاز به صورت نسبی به این واحد ها می رسد و اینگونه نیست که گاز آن ها به طور کامل قطع شود اما اعمال محدودیت صورت گرفته است.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی