آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125215
تاریخ انتشار :
آذربایجان به محاصره غیرانسانی مردم قره‌باغ پایان دهد
درخواست ارمنستان از کشورهای گروه ۲۰؛

آذربایجان به محاصره غیرانسانی مردم قره‌باغ پایان دهد

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه ارمنستان خطاب به گروه 20 اعلام کرد: در حال حاضر، شرکای بین‌المللی ما، از جمله اعضای گروه 20، لازم است بر آذربایجان فشار قاطع بیاورند، تا به محاصره غیرانسانی مردم قره‌باغ پایان داده شود و آذربایجان را به میز مذاکره بازگرداند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه ارمنستان روز جمعه اعلام کرد، «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان از کشورهای گروه ۲۰ خواسته است تا بر جمهوری آذربایجان برای رفع انسداد کریدور لاچین فشار بیاورند.

وزیر خارجه ارمنستان در این باره اعلام کرد: تحریکات و اقدامات تهاجمی پیوسته جمهوری آذربایجان حاکی از آن است که فقدان مکانیسم‌های مناسب پاسخگویی، باعث می‌شود که آذربایجان عزم و اراده جامعه بین‌المللی برای اقدام (در برابر اعمال خود) نادیده بگیرد.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه ارمنستان به نقل از میرزویان آمده است: در حال حاضر، شرکای بین‌المللی ما، از جمله اعضای گروه ۲۰، لازم است بر آذربایجان فشار قاطع بیاورند، تا به محاصره غیرانسانی مردم قره‌باغ پایان داده شود و آذربایجان را به میز مذاکره بازگرداند.

وزیر خارجه ارمنستان تأکید کرد که ایروان اعزام یک هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی به قره‌باغ و کریدور لاچین را برای ارزیابی وضعیت بشردوستانه ونیز تضمین دسترسی بدون مانع به قره‌باغ کوهستانی را امری ضروری می‌داند.

کریدور لاچین تنها مسیری است که ارمنستان را به مرکز قره‌باغ کوهستانی متصل می‌کند. در ۱۲ دسامبر، گروهی از اتباع جمهوری آذربایجان که خود را اکولوژیست می‌خواندند، کریدور لاچین را که نیروهای حافظ صلح روسیه در آن مستقر شده‌اند، مسدود کردند. باکو مدعی شد که هدف مسدود کردن هیچ جاده‌ای نیست و خودروها می‌توانند آزادانه در هر دو جهت حرکت کنند، اما ایروان آن را اقدامی تحریک‌آمیز از سوی باکو با هدف ایجاد یک فاجعه انسانی در منطقه ارمنی‌نشین قره‌باغ عنوان کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی