آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125197
تاریخ انتشار :
سنت‌شکنی «گلدن گلوب» به ضررش تمام شد

سنت‌شکنی «گلدن گلوب» به ضررش تمام شد

حدود 6.3 میلیون بیننده مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب 2023» را از شبکه «ان بی سی» تماشا کردند و آمار مخاطبان تلویزیونی این مراسم به نسبت دو سال گذشته با 9 درصد کاهش همراه شد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: تعداد مخاطبان تلویزیونی مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب ۲۰۲۳» در مقایسه با دو سال گذشته با ۹ درصد کاهش مواجه شد.

 حدود ۶.۳ میلیون بیننده مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب ۲۰۲۳» را از شبکه «ان بی سی» تماشا کردند و آمار مخاطبان تلویزیونی این مراسم به نسبت دو سال گذشته با ۹ درصد کاهش همراه شد.

در دوره گلدن گلوب ۲۰۲۱، ۶.۹ میلیون بیننده این مراسم را تماشا کردند.

سال گذشته هم به دلیل مجموعه‌ای از انتقادها به انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA)(انجمن رای‌دهنده برندگان گلدن گلوب) درباره نبود تنوع نژادی در این نهاد، مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» پخش تلویزیونی نداشت.

اما مراسم امسال گلدن گلوب به‌رغم سنت همیشگی به جای یکشنبه در شامگاه سه‌شنبه برگزار شد تا با فصل لیگ ملی فوتبال آمریکایی تداخل نداشته باشد و این یکی از دلایل کاهش تعداد بیننده می‌تواند تلقی شود. هرچند آمار مربوط به پخش تلویزیونی تمام مراسم‌های اهدای جوایز هالیوود در سال‌های اخیر با افت همراه بوده است.

در ژانویه سال ۲۰۲۰، مراسم گلدن گلوب ۱۸.۳ میلیون بیننده تلویزیونی داشت. مراسم سال ۲۰۲۱ گلدن گلوب تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفت و بسیار از نامزدهای دریافت جایزه به صورت ویدئویی در مراسم شرکت کردند.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در سال ۲۰۲۱ هیچ عضو خبرنگاری سیاهپوستی نداشت و پس از اینکه این نهاد تنوع نژادی در بین اعضا را اصلاح و تغییرات دیگری را اعمال کرد، شبکه «ان بی سی» برای پخش مراسم گلدن گلوب سال ۲۰۲۳ بر اساس قرارداد یک ساله توافق کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی