آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 125132
تاریخ انتشار :
قیمت نفت 105 دلار می‌شود

قیمت نفت 105 دلار می‌شود

تقاضای جهانی برای نفت 2.7 میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش می‌یابد و بازار در نیمه دوم سال با کمبود نفت مواجه می‌شود.

نورنیوز - گروه اقتصاد: بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس اعلام کرد رشد مداوم تقاضای جهانی برای نفت قیمت آن را در سال جاری میلادی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رساند و قیمت نفت خام برنت تا پایان سال احتمالاً به ۱۰۵ دلار می‌رسد.

این بانک آمریکایی طی یادداشتی اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت ۲.۷ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش می‌یابد و بازار در نیمه دوم سال با کمبود نفت مواجه می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند بازگشایی اقتصاد چین و سهمیه‌های بالایی که این کشور برای واردات نفت به پالایشگاه‌های خصوصی خود اختصاص داده نشان می‌دهد چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا امید به افزایش تقاضا پس‌از فروکش کردن موج کرونا دارد.

قیمت نفت ۴ درصد در روز دوشنبه پس‌از باز شدن مرز‌های چین افزایش یافت. شرکت‌کنندگان بازار حداقل برای یک روز بر دورنمای افزایش تقاضای نفت به‌جای ترس از رکود اقتصاد‌های پیشرفته تمرکز کرده بودند.

گلدمن در یادداشت خود آورده است انتظار افزایش مداوم تقاضا در سال جاری میلادی باعث می‌شود ائتلاف اوپک پلاس طرح کاهش تولید خود را در نیمه دوم ۲۰۲۳ لغو کند. اما اگر تقاضا پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها باشد، این ائتلاف احتمالاً کاهش تولید بیشتری را در پیش خواهد گرفت تا مانع سقوط قیمت نفت شود.


ایبنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی