آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 123066
تاریخ انتشار :
سفر رئیس بانک مرکزی به قطر و حمایت از بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان
بازار زعفران جان گرفت؛

سفر رئیس بانک مرکزی به قطر و حمایت از بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان

سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به قطر اولین گام طلایی دولت برای حمایت از بزرگ‌ترین قرارداد تجاری زعفران جهان میان ایران و قطر، جان تازه‌ای به این بازار بخشید.

نورنیوز - گروه اقتصاد:  سفر محمدرضا فرزین، رئیس جدید بانک مرکزی ایران و تیم اقتصادی دولت به قطر برای افزایش همکاری‌های پولی و بانکی و مراودات تجاری بین دو کشور، خون تازه‌ای را به بازار زعفران ایران تزریق کرد.

سفر فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی به قطر اولین گام طلایی دولت برای حمایت از بزرگ‌ترین قرارداد تجاری زعفران جهان میان ایران و قطر است.

در حالی که بازار زعفران ایران این روزها و پس از اعلام حمایت رسمی دولت توسط علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران از قرارداد منعقد شده برای انتقال ۲۰۰ تن زعفران ایران به قطر، در حال گذر از حالت رکود خود است و کشاورزان زعفران ایران را امیدوارتر از قبل کرده است.

انعکاس خبر اولین سفر رسمی محمدرضا فرزین در کسوت ریاست بانک مرکزی ایران به قطر با همراهی مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و هیئت تخصصی اقتصادی برای توسعه و تقویت ارتباطات و مناسبات پولی و بانکی فی‌مابین، حمایت دولت از این قرارداد را جدی‌تر از قبل نمایان می‌کند.

محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی در این سفر و در دیدار با شیخ بندر بن محمد آل ثانی رئیس‌کل بانک مرکزی قطر بر توسعه همکاری‌ها و ارتباطات پولی و بانکی میان تهران و دوحه تأکید کرد.

وی با تأکید بر چشم‌انداز مثبت مناسبات اقتصادی ایران و قطر تأکید کرد: با افزایش همکاری‌های پولی و بانکی میان دو کشور به همراه در دستور کار قرار دادن پیمان‌های پولی دو و چندجانبه قطعاً به اهداف پیش‌بینی شده در مناسبات تهران دوحه خواهیم رسید.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی