آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 123048
تاریخ انتشار :
قطار رادیو تئاتر صاحبدلان به راه افتاد

قطار رادیو تئاتر صاحبدلان به راه افتاد

بخش رادیو تئاتر دوازدهمین دوره سراسری و اولین دوره بین‌المللی تئاتر صاحبدلان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر با نمایش رادیویی «رهایی» آغاز به کار کرد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: بخش رادیو تئاتر دوازدهمین دوره سراسری و اولین دوره بین‌المللی تئاتر صاحبدلان با حضور محمود فرهنگ، دبیر رویداد ، اسرافیل فرج‌اللهی ، مدیرعامل انجمن هنر‌های نمایشی ایران، غلامرضا نعمتی، معاون اجرایی اداره کل هنر‌های نمایشی ، مهدی یوسفی‌کیا، مدیر روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی ، مهدی طهماسبی، مدیر بخش رادیوتئاتر صاحبدلان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر با نمایش رادیویی «رهایی» آغاز به کار کرد.

محمود فرهنگ دبیر رویداد تئاتر صاحبدلان در حاشیه اجرای نمایش رادیویی «رهایی» و شروع به کار بخش رادیوتئاتر صاحبدلان گفت: دوازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز به کار کرد و هر ماه یک رویداد در قالب آن برگزار شده است. امروز هم برای اولین بار در تئاتر صاحبدلان بخش رادیوتئاتر به مدیریت مهدی طهماسبی آغاز به فعالیت کرد.

فرهنگ ادامه داد: از میان تمامی آثاری که به دبیرخانه تئاتر صاحبدلان رسید، ۱۰ اثر انتخاب شده که ۴ نمایش رادیویی در مجموعه تئاتر شهر تهران و ۶ اثر هم در استان‌ها و شهرستان‌ها اجرا می‌شوند.

دبیر تئاتر صاحبدلان گفت: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تمامی آثار برای علاقه‌مندان به نمایش‌های رادیویی از رادیو نمایش پخش خواهند شد.

وی ادامه داد: اولویت‌های موضوعی در تئاتر صاحبدلان قصه‌های قرآنی، دفاع مقدس، عاشورایی، مهدوی، تاریخ اسلام و تاریخ معاصر جهان اسلام و... است که از امشب (۱۹ دی) به مدت چهار شب در مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان و مخاطبان نمایش رادیویی خواهیم بود.

در ادامه مهدی طهماسبی مدیر بخش رادیوتئاتر صاحبدلان هم گفت: برای اولین بار در رویداد تئاتر صاحبدلان این فرصت به هنرمندان نمایشی رادیو داده شد تا در بخش رادیوتئاتر صاحبدلان شرکت کنند و با کانون تئاتر دینی اداره کل هنر‌های نمایشی همکاری داشته باشند.

طهماسبی ادامه داد: با فراخوانی که برای بخش رادیوتئاتر صاحبدلان داده شد، بیش از ۵۰ نمایش رادیویی از همه استان‌ها و شهر‌ها به دبیرخانه رسید که این آثار توسط مهدی دهقان‌نیری، مصطفی محمودی و پریسا مقتدی شنیده شد و ۱۰ اثر توسط این هیئت انتخاب شد.

مدیر بخش رادیوتئاتر صاحبدلان افزود: نمایش‌های رادیویی ساعت ۱۷ به‌صورت زنده در تئاتر شهر اجرا می‌شوند و ساعت ۲۲ از آنتن رادیو نمایش پخش خواهند شد. آثار شهرستان‌ها هم ساعت ۱۵:۵۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

داستان نمایش‌نامه «رهایی» به آخرین روز‌های زندگی شیخ شهاب‌الدین سهروردی می‌پردازد که در سیاه‌چاله‌ای زندانی است، که درنهایت او در این سیاه‌چاله جان خود را از دست می‌دهد.

محمدرضا قلم‌بر، بهرام سروری‌نژاد، ماکان رضایی‌پور، مونا صفی، شهریار حمزیان، احمد هاشمی و محمد مجدزاده در این نمایش رادیویی ایفای نقش کردند. احسان شعبانیان (نویسنده)، بهرام سروری‌نژاد (کارگردان)، اشرف‌السادات اشرف‌نژاد (تهیه‌کننده)، مجید آیینه (صدابردار)، امیر رضازاده (دستیار تهیه‌کننده) عوامل نمایش رادیویی «رهایی» هستند.

آثار بخش رادیو تئاتر در تهران به‌ صورت زنده از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ دی ساعت ۱۷ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند. بخش استانی این رویداد هنری نیز در شهرستان‌ها از تاریخ ۱۹ تا ۲۶ دی اجرای عموم خود را به‌صورت زنده آغاز می‌کند.

برنامه اجرای نمایش‌های رادیویی استان تهران به این شرح است:

«رهایی» به نویسندگی احسان شعبانیان و کارگردانی بهرام سروری‌نژاد از استان تهران؛ اجرا در ۱۹ دی

«سرگذشت درگذشت یک چشم» به نویسندگی روح‌الله نوری و کارگردانی مجید تیزرو از استان تهران؛ اجرا در ۲۰ دی

«بازگشت» به نویسندگی و کارگردانی شیرین سپهراد از استان تهران؛ اجرا در ۲۱ دی

«در لانه زنبور» به نویسندگی و کارگردانی صادق وفایی از استان تهران؛ اجرا در ۲۲ دی


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی