شناسه خبر : 122635
تاریخ انتشار :
سهم یوان چین در صندوق ثروت ملی روسیه 2 برابر شد

سهم یوان چین در صندوق ثروت ملی روسیه 2 برابر شد

وزارت دارایی روسیه اعلام کرده که حداکثر سقف سهم یوان چین در صندوق ثروت ملی روسیه (NWF) دو برابر شده و تا 60 درصد افزایش می‌یابد.

نورنیوز - گروه اقتصاد: موجودی پوند انگلیس و ین ژاپن در صندوق سرمایه‌گذاری دولتی روسیه به صفر کاهش یافته است. وزارت دارایی اعلام کرده که حداکثرسهم یوان چین در صندوق ثروت ملی روسیه (NWF) دو برابر شده و تا ۶۰ درصد افزایش می‌یابد در حالی که مسکو کاربری بیشتر ارز‌های کشور‌های غیردوست را کاهش می‌دهد.

این وزارتخانه افزود: سهم مجاز طلا در صندوق ثروت ملی روسیه نیز دو برابر شده و به ۴۰ درصد خواهد رسید، در حالی که موجودی پوند انگلیس و ین ژاپن تا صفر کاهش یافته است. این صندوق که درآمد حاصل از صادرات نفت را جمع آوری می‌کند، برای حمایت از سیستم بازنشستگی ملی و کمک به پوشش کسری بودجه در صورت نیاز ایجاد شد. دارایی‌های این صندوق تا اول ماه دسامبر بالغ بر ۱۸۶.۵ میلیارد دلار بود.

این وزارتخانه اعلام کرد: وزارت دارایی روسیه به کاهش مداوم سهم ارز‌های کشور‌هایی که دوست نیستند، در ساختار دارایی‌های صندوق ثروت ملی ادامه می‌دهد. در این بیانیه تاکید شده است: ساختار ارزی صندوق ثروت ملی با چالش‌های پیش روی فدراسیون روسیه در شرایط کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی فعلی سازگارتر شده است. رئیس این وزارتخانه، آنتون سیلوانوف، پیشتر گفته بود که میان ارز‌های کشور‌های دوست، یوان چین دارای ویژگی‌های ارز ذخیره و نقدینگی کافی در بازار ارز داخلی ما است.

به گفته یوری دنیسوف، رئیس بورس، یوان، دلار آمریکا را در مبادلات بورس مسکو تحت فشار قرار داده است. او اخیرا گفت که حجم معاملات یوان-روبل از حجم معاملات دلار-روبل در سال ۲۰۲۳ پیشی خواهد گرفت در حالی که پیوند‌های مالی بین مسکو و پکن همچنان تقویت می‌شود.


ایبنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی