آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 120744
تاریخ انتشار :
چرا قیمت طلا کاهش یافت؟

چرا قیمت طلا کاهش یافت؟

قیمت طلا در ساعات اولیه امروز (پنجشنبه) پس از اعلام فدرال رزرو آمریکا مبنی بر افزایش بیشتر نرخ بهره در سال آینده، کاهش یافت.

نورنیوز - گروه اقتصاد: بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۸ دقیقه به وقت شرقی با ۱۳.۷ درصد کاهش به ۱۷۹۴ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۱۷۹۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه گفت که فدرال رزرو در سال آینده، حتی در شرایطی که اقتصاد ایالات‌متحده به سمت رکود احتمالی می‌رود، افزایش بیشتر نرخ بهره را ارائه خواهد کرد.

طلا به طور سنتی به عنوان یک محافظ تورم شناخته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر باعث کاهش جذابیت شمش می‌شود زیرا هزینه فرصت نگهداری فلز بدون بازده را افزایش می‌دهد.

بانک مرکزی اروپا قرار است برای چهارمین بار متوالی نرخ بهره را افزایش دهد، البته احتمالاً با افزایشی کمتر و برنامه‌هایی را برای خروج نقدینگی از سیستم مالی در راستای مبارزه با تورم سرسام‌آور ارائه کند.

اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز چهارشنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۱۱.۵۶ تن رسید.

بر اساس گزارش رویترز، خبرگزاری رسمی شین‌هوا روز چهارشنبه اعلام کرد، چین برنامه‌هایی را برای گسترش مصرف داخلی و سرمایه‌گذاری تنظیم کرده است زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان با کووید-۱۹ و تضعیف تقاضای خارجی مقابله می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۳.۸۱ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲۷ دلار و ۸۲ سنت رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۹۱۴ دلار و ۹۸ سنت رسید.


ایبنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی