آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 120529
تاریخ انتشار :
ادامه آلودگی هوا و تعطیلی مدارس در تهران و البرز

ادامه آلودگی هوا و تعطیلی مدارس در تهران و البرز

آلاینده‌های جوی از ابتدای این هفته در تهران و البرز به شدت افزایش یافته است و با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دوشنبه و سه شنبه 21 و 22 آذر این دو استان به جز دماوند، فیروزکوه و پردیس؛ کودکستان‌ها تعطیل و تمام مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری شد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: «عابد ملکی»، معاون استاندار تهران با اشاره به تداوم آلودگی هوا در استان تهران و تشکیل جلسه دوباره کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در استانداری، گفت: مدارس تهران برای دوشنبه و سه شنبه ۲۱ و ۲۲ آذر ماه هم غیر حضوری شدند.

او در تشریح مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، گفت: جلسه اضطرار آلودگی هوا امروز یکشنبه با حضور اعضاء برگزار شد که با توجه به ادامه تشدید آلایندگی هوا مقرر شد دوشنبه و سه شنبه ۲۱ و ۲۲ آذر ماه تمامی مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه، پردیس، دماوند و شهر رودهن به صورت غیر حضوری فعالیت کنند.

معاون استاندار تهران افزود: مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها نیز در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه، پردیس، دماوند و شهر رودهن تعطیل خواهد بود.

ملکی تأکید کرد: فعالیت‌های ورزشی نیز برای فردا و پس فردا ممنوع خواهد بود و از شهروندان درخواست می‌کنیم از ترددهای غیر ضرور خودداری کرده و در صورت لزوم حتماً از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

به گفته ملکی، همچنین فروش طرح ترافیک در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه متوقف است و فعالیت کارخانه‌های شن و ماسه نیز تا روز چهارشنبه متوقف می‌شود.

او ادامه داد: روسای ادارات با تقاضای مرخصی مادران دانش‌آموزان موافقت کنند.

مدارس البرز باز هم غیرحضوری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به تداوم آلودگی هوا طی روزهای آینده گفت: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۱ و ۲۲ آذرماه)مهدهای کودک و پیش‌دبستانی تعطیل و کلیه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در سطح استان به صورت غیرحضوری و کلاس‌های درس در بستر آموزشی شاد برگزار شود.

«احمد افضلی»، در بیست و چهارمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان که روز یکشنبه ۲۰ آذرماه برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر آلودگی هوای استان در شرایط ناسالم بین ۱۵۱ الی ۲۰۰ قرار دارد.

او تأکید کرد: جلوگیری از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمایی و رانندگی، جلوگیری از انجام کلیه فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود، استقرار و آماده باش پایگاه‌های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطقه آلوده‌تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه‌ها، موافقت مدیران دستگاه‌های اجرایی با مرخصی کارکنان، هماهنگی برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه‌ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، تطبیق ساعات کار حمل و نقل همگانی با ساعات کار اداری و مراکز آموزشی تعیین شده توسط کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا و همچنین هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان برای اطلاع رسانی به منظور عدم فعالیت‌های ورزشی در محیط‌های باز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است با توجه به شرایط ناسالم هوا،دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۱ و ۲۲ آذر ماه آموزش کلیه مقاطع تحصیلی مدارس البرز به علت آلودگی هوا به صورت غیرحضوری خواهد بود. همچنین پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک البرز نیز تعطیل هستند.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی