آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 120122
تاریخ انتشار :
شارل میشل: آمریکا از جنگ اوکراین سود می‌برد

شارل میشل: آمریکا از جنگ اوکراین سود می‌برد

رئیس شورای اروپا در مصاحبه‌ای گفت که تأثیرهای منفی بحران اوکراین بر آمریکا و اتحادیه اروپا تفاوت دارد و به آمریکا کمتر آسیب می‌زند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: شارل میشل رئیس شورای اروپا در مصاحبه‌ای که روز شنبه منتشر شد، گفت که تأثیرهای منفی بحران اوکراین بر آمریکا و اتحادیه اروپا تفاوت دارد و به آمریکا کمتر آسیب می‌زند.

میشل به روزنامه ایتالیایی کوریه ره دلاسرا گفت: ایالات‌متحده صادرکننده انرژی، اما اتحادیه اروپا واردکننده است و از افزایش بهای آن زیان می‌بیند. ما در خطر رکود اقتصادی قرار داریم، زیرا شرکت‌های اروپایی که بهای بیشتری برای انرژی پرداخت می‌کنند، با رقیبان آمریکایی رو به رو هستند.

وی بدون رد احتمال تماس با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، افزود: آخرین تماس ما در آوریل بود، اما قصد ندارم در آینده نزدیک با او تماس بگیرم. شرایط را با کشورهای عضو بررسی خواهم کرد اما اکنون چنین برنامه‌ای ندارم.

میشل، چین را بازیگر بسیار مهمی در جهان، عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و مرتبط با روسیه ارزیابی کرد.

به گفته این مقام بلندپایه، اتحادیه اروپا منافع اقتصادی مهمی در ارتباط با زنجیره‌های تأمین دارد و باید منافع و ارزش‌های خود را بیافریند و نباید عامل چانه‌زنی در میان رقابت ایالات‌متحده با چین باشد.

میشل پیشتر در سفر رسمی به پکن از شی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین خواست تا در مورد جنگ اوکراین، از نفوذ خود بر روسیه استفاده کند.

میشل گفت: همان طور که ماه آوریل در اجلاس اتحادیه اروپا با چین از رئیس‌جمهوری شی خواسته بودم، باز هم از وی درخواست کردم که از نفوذ خود بر روسیه استفاده کند.


ایرنا
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی