آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 118869
تاریخ انتشار :
کوکتل‌اندازهای دهه 60 چه کسانی بودند؟

کوکتل‌اندازهای دهه 60 چه کسانی بودند؟

وقتی رجوی از ایران فرار کرد به طرفدارانش دستور داد که قیام کنند و چون تعدادشان کم بود، زدند در کار ترور و خرابکاری. تیم‌های ترور هم البته اغلب‌شان برنامه خاصی نداشتند و هر کسی را که می‌توانستند و دستشان می‌رسید ترور می‌کردند.

سایر رسانه‌ها: وقتی رجوی از ایران فرار کرد به طرفدارانش دستور داد که قیام کنند و چون تعدادشان کم بود، زدند در کار ترور و خرابکاری. تیم‌های ترور هم البته اغلب‌شان برنامه خاصی نداشتند و هر کسی را که می‌توانستند و دستشان می‌رسید ترور می‌کردند.

تعدادی از دستگیرشدگان همان‌ موقع لب به اعتراف گشودند و اهداف این عملیات را این‌طور روایت کردند: خانه‌ها، مغازه‌ها و خودرو‌هایی که عکس مقامات را داشتند و هر فردی که ریش یا تیپ حزب‌اللهی داشت یا موتور هوندا ۱۲۵ سوار شده بود.

یک نفر از اعضای منافقین با نام مستعار مازیار: یک‌ نمونه عملیات کوکتل‌اندازی که من انجام دادم پرتاب کوکتل به خانه‌ای واقع در میدان غار بود. گفتند صاحبخانه حزب‌اللهی است. ما با موتور به آن محل رفتیم و کوکتل را پرتاب کردیم و متواری شدیم. نمونه دیگر پرتاب یک نارنجک به لوستر فروشی واقع در خیابان حافظ بود. وقتی رفتیم دیدیم که مردم عادی در آن‌جا زیاد هستند. گفتم از مردم شاید کسی کشته بشود و برگشتیم.

فرمانده اما با حالت تندی برخورد کرد و گفت اشکال ندارد. اگر در آن مغازه چند نفر از مردم عادی هم کشته بشوند مسئله‌ای نیست. بگذار آنها هم در راه انقلاب کشته بشوند. ما هم برگشتیم و نارنجک را به درون لوستر فروشی پرتاب کردیم، ۴ نفر کشته شدند.


فارس
اخبار مرتبط
قفسه اپوزوسیون پر از بنجل‌های سیاسی برای فروش
رضا گنجی

قفسه اپوزوسیون پر از بنجل‌های سیاسی برای فروش

غربی‌ها خودشان هم می‌دانند و در جلسات خصوصی‌شان به آن معترفند که هیچ جنبش و هیچ جریان اپوزوسیونی قادر نیست که حکومتِ فعلی در ایران را دچار مشکلِِ جدی ...

تهدید به قتل یک بازاری کُرد به جرم استقبال از رئیسی

تهدید به قتل یک بازاری کُرد به جرم استقبال از رئیسی

از دو روز گذشته که تصاویر حضور سرزده رئیس‌جمهور در بازار شهر سنندج و گپ و گفت با برخی کسبه این بازار منتشر شد، کانال‌های ضدانقلاب، اقدام به انتشار ...

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022
مرتضی دوران

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

کیست که نداند سابقه کودک‌کشی در مرام و کارنامه ایدئولوژیک و عملیاتی فرقه رجویون ثبت و ضبط بوده و از حیث به خاک و خون کشیدن ملت و اعمال شکنجه‌هایی که ...

پیشمرگ‌های مسلمان کرد علیه تجزیه طلبان

پیشمرگ‌های مسلمان کرد علیه تجزیه طلبان

روایت میدانی صادق امامی، خبرنگار «فرهیختگان» از وضعیت این روزهای سنندج، بوکان و مهاباد را بخوانید.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی