آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 118801
تاریخ انتشار :
پاسخ قاطع سپاه به تجزیه‌طلبان
سیدرضا صدرالحسینی

پاسخ قاطع سپاه به تجزیه‌طلبان

جمهوری اسلامی ایران از بسط حاکمیت دولت عراق در طول نوار مرزی با عراق استقبال می‌کند و امیدواریم با این اقدام دولت عراق از ادامه اقدامات گروه‌های تجزیه طلب مسلح علیه امنیت ملی ایران پیشگیری کند.

نورنیوز - گروه سیاست:  ۳۰ آبان ‌ماه بود که روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از آغاز حملات جدید موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) برای انهدام مقرها و مراکز باقی‌مانده گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضدایرانی مستقر در شمال اقلیم عراق خبر داد و اعلام کرد در این عملیات که در مناطقی در عمق کردستان عراق انجام گرفت، مواضع تروریست‌ها منهدم و ضربات و خسارت‌های سنگینی بر آنها وارد شد.

یک هفته قبل (۲۳ آبان‌ماه) نیز روابط عمومی کل سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای از عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه علیه مقرها و مراکز تروریست‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی در اقلیم شمال عراق خبر داد و اعلام کرد: «خلع سلاح و برچیدن بساط تروریست‌ها از تعطیلی مقرها تا اقدام اطمینان‌بخش مقامات اقلیم نسبت به دورسازی تروریست‌های مزدور و جنایتکار از منطقه خواسته مشروع، قانونی و قطعی نیروهای مسلح و ملت ایران بوده است.»

این چندمین مرحله از حملات علیه مواضع گروهک‌های تروریستی در شمال عراق بود و روابط عمومی نیروی زمینی سپاه اوایل مهرماه در اطلاعیه‌ای آغاز عملیات یگان‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) این نیرو برای انهدام مواضع گروهک‌های تروریستی و ضد ایرانی وابسته به استکبار جهانی در اقلیم شمال عراق را اعلام کرد و ششم مهرماه، قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد با موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای انهدامی، چندین مقر تروریست‌های تجزیه‌طلب را در اقلیم شمال عراق هدف قرار داده است.

اما مهمترین هدف ایران برای مقابله با تروریست‌های تجزیه طلب چیست؟ یکی از مسائل اساسی که باید به آن توجه کرد این است که هدف مهم و اساسی از این اقدام جلوگیری از تجزیه‌طلبی در داخل ایران و امن کردن مرزهای جمهوری اسلامی با استان‌های کردنشین عراق است زیرا هر کشوری موظف است برای صیانت از خاک خود پس از اقدامات دیپلماتیک، هرگونه اقدامی را که صلاح می‌داند انجام دهد و جمهوری اسلامی نیز پس از گفت‌وگوها، اعلام نظرها و حتی نشان دادن مناطق مشخص تروریست‌های تجزیه طلب در استان‌های کردنشین عراق دست به اقدامات سرکوب این مراکز تجزیه‌طلبی زده است.

نکته مهم‌تری که باید به آن توجه داشته باشیم، جلوگیری از تشکیل دولت یا کشور کُرد یا به گفته عده‌ای از آنها، کردستان بزرگ است زیرا یکی از دلایل مقابله جمهوری اسلامی با این تروریست‌های تجزیه‌طلب که خود را به قوم کُرد منتسب و می‌کنند و با تبلیغات گسترده دست به این اقدامات می‌زنند این است که به دنبال تجزیه بخش‌هایی از ایران سوریه، عراق و ترکیه برای ایجاد یک کشور کردستان بزرگ هستند و به طور حتم هیچ یک از این چهار کشور با تشکیل کردستان بزرگ یا هر نامی که بر آن گذاشته می‌شود، موافق نیستند زیرا معتقدند که پس از رژیم صهیونیستی که با اشغال سرزمین‌های فلسطین انجام گرفت، دومین غده سرطانی در جهان اسلام به نام کردستان ایجاد خواهد شد.

هدفی که پشت این تجزیه طلبی در منطقه وجود دارد این است که یک کشور مورد حمایت رژیم صهیونیستی و نظام سلطه ایجاد شود تا هر زمان اراده کردند بتوانند از طریق آن به کشورهای منطقه تجاوز و یا مشکلاتی برای آنها ایجاد کنند تا امنیت کشورها را تحت تأثیر قرار دهد از جمله همین اقداماتی که گروه‌های تجزیه‌طلب تروریست بر ضد ایران انجام می‌دهند و تلاش می‌شود که در قالب یک کشور با پرچم، ارتش و امکانات مشخص صورت گیرد که در این صورت نظام سلطه قطعاً کمک‌های بیشتری با این دولت خواهد داشت همانگونه که اکنون ناتو از اوکراین در درگیری نظامی با روسیه حمایت می‌کند و آمریکا موضوع کمک ۸۰ میلیارد دلاری به اوکراین را مطرح می‌کند همچنین ارسال سلاح و تجهیزات نظامی از دیگر کشورهای غربی به شکل حق به جانبه انجام می‌شود بنابراین هدف اصلی کشور ما جلوگیری از ایجاد یک خطر بزرگ منطقه‌ای است.

در صورتی که این اقدامات قاطع از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر تروریست‌های تجزیه‌طلب انجام نشده بود، امروز باید در خیابان‌های سنندج و دیگر شهرهای استان کردستان سنگربندی صورت می‌گرفت و دوباره جمهوری اسلامی و ملت ایران به سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گشت که تجزیه‌طلبان با کمک نیروهای خارجی برخی از مناطق را مستقل و تجزیه شده اعلام کردند.

درست است که اکنون در برخی از شهرهای استان کردستان حرکت‌ها و اغتشاشاتی وجود دارد که در رسانه‌های خارجی از آن به عنوان شهرهای آزاد شده یا استقلال یافته یاد می‌شود، اما همه آنها دروغ است اگر این اقدامات صورت نمی‌گرفت، باید ملت ایران می‌پذیرفت که بخشی ملی ما هستند، می‌رساند.

از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران از بسط حاکمیت دولت عراق در طول نوار مرزی با عراق استقبال می‌کند و امیدواریم با این اقدام دولت عراق از ادامه اقدامات گروه‌های تجزیه طلب مسلح علیه امنیت ملی ایران پیشگیری کند. انتظار ما این است که خاک عراق هیچ‌گاه به عنوان محل و نقطه تهدید علیه ایران مورد استفاده قرار نگیرد.

از خاک آن از دست برود و توسط تروریست‌های تجزیه‌طلب جدا شود و یا اینکه کوچه به کوچه و خیابان به خیابان شهرهای مختلف کردستان ملت ایران در حال جنگ بود اما این نیروهای تروریست تجزیه‌طلب با اقدامات قاطع سپاه پاسداران از قدرت عملیاتی، تهاجم و تجاوز به خاک جمهوری اسلامی محروم شدند و دیگر جرأت و امکان لازم برای عملی کردن نقشه‌های خود را ندارند زیرا بسیاری از تسلیحات آنها از بین رفته است.

پس از اقداماتی که در ماه قبل انجام شد، فرصتی به دولت محلی استان‌های کردنشین داده شد که از افزایش تجهیزات نظامی، خرید و انتقال آن به پایگاه‌های ترویست‌های تجزیه‌طلب جلوگیری کنند اما آنها نخواستند یا به دلیل نفوذ انگلیس و رژیم صهیونیستی نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و به همین دلیل دوباره پس از پایان فرصتی که داده شد، سپاه پاسداران برای تأمین امنیت کشور و منطقه دست به این اقدامات زد که به طور حتم در تأمین امنیت و برخورد با تروریست‌های تجزیه‌طلب مؤثر خواهد بود.

واکنش برخی چهره‌های سیاسی غرب و دفاع از تروریست‌هایی که مورد هدف قرار گرفتند به این است که حمایت نظام سلطه و برخی از سیاستمداران غربی از تجزیه ایران و ایجاد نابسامانی در کشورهای منطقه یک موضوع پذیرفته شده است، آنها تلاش می‌کنند از تجزیه کشورهای منطقه حداکثر استفاده را ببرند و اکنون که این اتفاقات رخ داده است با حمایت از تروریست‌ها بدون اینکه هویت این تجزیه‌طلبان را مطرح کنند سعی در حمایت از آنها دارند در حالی که هیچ قانونی در هیچ کشوری اجازه تجزیه یک کشور را نخواهد داد بنابراین حمایت آنها از تروریست‌های عراق کاملاً سیاسی و بر علیه ملت ایران است و هیچ جنبه حقوقی ندارد.

حمایت سیاستمداران غربی از تروریست‌های تجزیه طلب درست مثل حمایت از منافقانی است که ۱۷ هزار نفر از ملت ما را در سال‌های اول انقلاب به شهادت رساندند و امروز در دامن کشورهای غربی مورد حمایت قرار می‌گیرند، مقامات ارشد آمریکا با آنها دیدار می‌کنند، به آنها اسلحه می‌فروشند و زمینه فعالیت این تروریست‌ها را فراهم می‌کنند در حالی‌که اقدامات تروریست‌های تجزیه‌طلب در استان‌های کردنشین عراق درست مشابه همان اقداماتی است که به شکل نیابتی داعش در برخی از کشورهای اسلامی انجام می‌دهد.

درست شبیه همان اقداماتی است که تروریست‌ها در سوریه انجام دادند و اگر غرب از آنها حمایت نکند چه کند؟ زیرا اینها مولود همین نظام سلطه هستند به همین دلیل سیاستمداران غربی از آنها حمایت می‌کنند و بسیار علاقه مند به موفقیت این تروریست‌ها هستند.

این منطقه جزو کشور عراق است اما به طور کامل از دولت عراق جداست. یکی دیگر از کارهایی که در این زمینه می‌توانستیم انجام دهیم، گفت‌وگوهای دیپلماتیک برای جلوگیری از پروبال گرفتن تروریست‌های تجزیه‌طلب در عراق همچنین فراهم شدن امکاناتی مانند پادگان آموزشی برای تعلیمات نظامی و ایدئولوژیک بود که این اقدامات صورت گرفت اما باید به این نکته توجه کنیم که کردستان عراق یک کشور مستقل است نباید اقداماتی در این منطقه انجام دهیم که دخالت در امور داخلی عراق به شمار آید.

جمهوری اسلامی درباره این مسائل با هم دولت مرکزی عراق و هم دولت‌های محلی استان‌های کردنشین گفت‌وگو کرده است و ممکن است که اقدامات رسانه‌ای نیز در این زمینه اثربخش باشد و به تروریست‌ها تذکر دهد که هرگونه دخالت در امور ایران یا تجاوز به خاک کشور ما با مقابله شدید روبه‌رو خواهد شد، چنین اقدامات آگاه‌سازی در فضای رسانه‌ای شبکه‌های تلویزیونی کردزبان جمهوری اسلامی انجام شده اما باید توجه داشته باشیم که دست ما در استفاده از ابزارهای مختلف در این موضوع باز نیست زیرا مدارس، دانشگاه‌ها و شرایط اجتماعی و اقتصادی آن مناطق کاملاً جدا از ایران است بنابراین بهترین کار آگاه‌سازی مردمان کرد با شرف و غیرت خودمان است که با موضوعی به نام تجزیه مخالف هستند، این یک امر پذیرفته شده است و خود آنها نیز امروز در برابر دخالت‌های کردهای تجزیه‌طلب و تروریست ایستاده‌اند و مخالفت خود را اعلام می‌کنند.

باید به این نکته مهم توجه کرد که کشورهای غربی به این موضوع بی‌توجهی می‌کنند که استان‌های کردنشین ایران خود را متعلق به ایران بزرگ می‌دانند و به هیچ عنوان با موضوعی به نام تجزیه همراهی نمی‌کنند از سوی دیگر اقدامات لازم از سوی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریست‌های تجزیه‌طلب انجام شده است و باید ادامه داشته باشد و این موضوع را باید قاطعانه به تجزیه طلبان گوشزد کنیم.

در صورتی که این اقدامات صورت نمی‌گرفت، معلوم نبود که این تروریست‌ها اکنون چه بلایی بر سر مردم ساکن در شمال غرب ایران می‌آورند و چگونه فعالیت‌های آموزشی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی آنها را مختل می‌کردند. چنین برخوردهای قاطعی به طور حتم تأثیرگذار خواهد بود و پیام روشن جمهوری اسلامی را به همه کسانی که بدخواه تمامیت ارضی، حفظ منافع و امنیت  ملی ما هستند، می‌رساند.

از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران از بسط حاکمیت دولت عراق در طول نوار مرزی با عراق استقبال می‌کند و امیدواریم با این اقدام دولت عراق از ادامه اقدامات گروه‌های تجزیه طلب مسلح علیه امنیت ملی ایران پیشگیری کند. انتظار ما این است که خاک عراق هیچ‌گاه به عنوان محل و نقطه تهدید علیه ایران مورد استفاده قرار نگیرد.


نورنیوز
اخبار مرتبط
«کمیته‌های جوانان محلات» رمز مشترک اتاق عملیات سعودی، صهیونیستی و منافقین
محمدمهدی میرزایی

«کمیته‌های جوانان محلات» رمز مشترک اتاق عملیات سعودی، صهیونیستی و منافقین

در غائله اخیر و از زمان آغاز آن تا حدود 1 ماه هنوز ذهن بسیاری از مردم درگیر کشف واقعیت بود و رفته‌رفته با مشاهده وقایع کف میدان دریافتند که ماجرا ...

صدرالحسینی: حضور چین در غرب آسیا نافی منافع و امنیت ایران نیست/ رویکرد پکن به رابطه با تهران

صدرالحسینی: حضور چین در غرب آسیا نافی منافع و امنیت ایران نیست/ رویکرد پکن به رابطه با تهران

سفر شی جین پینگ به عربستان، تلاش چین برای حضور در حوزه نفوذ آمریکا و کاهش اثرگذاری آن بر سعودی است و اصلاً نافی منافع و امنیت ایران نیست؛ چه‌بسا ...

سپاه حملات مجدد به گروهک تروریستی کومله را از سر گرفت

سپاه حملات مجدد به گروهک تروریستی کومله را از سر گرفت

نیروی زمینی سپاه پاسداران از صبح امروز دور جدید حملات توپخانه‌ای و پهپادی خود علیه مواضع گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق را آغاز کرده است.

سپاه به‌محض دریافت دستور، انتقام سخت را می‌گیرد
سردار فدوی:

سپاه به‌محض دریافت دستور، انتقام سخت را می‌گیرد

جانشین فرمانده سپاه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار سلیمانی گفت: ان‌شالله به محض اینکه دستور برسد، سپاه با قدرت تمام می‌تواند ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی