آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 118739
تاریخ انتشار :
کنعانی: ناقض برجام در جایگاه اتهام‌زنى به ایران نیست
پاسخ ایران به وزیر خارجه انگلیس؛

کنعانی: ناقض برجام در جایگاه اتهام‌زنى به ایران نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: انگلیس که به‌واسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاهی قرار ندارد که با اتهام زنی‌های بی‌اساس، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مورد تردید قرار دهد.

نورنیوز - گروه سیاست خارجی: «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات متوهمانه و مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران، حقوق ایران در بهره‌برداری صلح آمیز از انرژی هسته‌ای و نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به‌شدت محکوم کرد و مردود دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: این اظهارات بی‌پایه و اساس بخشی از کارزار سیاسی دشمنانه‌ای است که این کشور و برخی دیگر از کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند علیه جمهوری اسلامی ایران به پیش ببرند.

 کنعانی افزود: انگلیس و برخی از کشورهای اروپایی که می‌بایست به‌واسطه اقدامات ضدبشری‌شان علیه ملت ایران پاسخگو بوده و در مجامع بین‌المللی مسئول شناخته شوند، بی‌شک فاقد هر گونه صلاحیت اخلاقی برای طرح ادعاها و اتهامات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: لندن بجای طرح اتهامات تکراری و بی‌اساس در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بهتر است از تفرقه افکنی میان کشورهای منطقه و مشارکت در جنایت علیه بشریت به‌واسطه فروش های میلیاردی تسلیحات مرگبار به برخی مشتریان منطقه‌ای، دست برداشته و صلح و ثبات منطقه‌ای را به خود کشورهای منطقه بسپارد.

کنعانی همچنین تأکید کرد:برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره کاملاً شفاف و صلح‌آمیز بوده، بنابراین انگلیس که به‌واسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاهی قرار ندارد که با اتهام زنی‌های بی‌اساس، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مورد تردید قرار دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بار دیگر ادعاهای بی‌اساس لندن در مورد ارتباط پهپادهای ایرانی با جنگ در اوکراین را تکذیب کرد و افزود: این طرف‌های غربی هستند که با گسیل تسلیحات گسترده به میانه این بحران، مرتبا فضا را برای حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز منازعه، تنگ‌تر می‌کنند.

کنعانی در پایان تأکید کرد: ما به حاکمان لندن توصیه می‌کنیم توان خود را به‌جای اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم این کشور و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنند.


وزارت امور خارجه
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.