آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 118728
تاریخ انتشار :
برگزاری نشست مشورت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و هند

برگزاری نشست مشورت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و هند

علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران و هیأت همراه روز پنجشنبه با وینای موهان کواترا، قائم مقام وزیر خارجه هند دیدار و گفتگو کردند.

نورنیوز - گروه سیاست خارجی: «علی باقری‌کنی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران و هیأت همراه که برای مشورت‌های سیاسی معاونین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هند به دهلی نو سفر کرده، روز پنجشنبه با «وینای موهان کواترا» (Vinay Mohan Kwatra)، قائم مقام وزیر خارجه هند دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار مهمترین موضوعات مورد علاقه دو کشور در عرصه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد رایزنی و بررسی قرار گرفت و طرفین پیرامون راه‌های توسعه و گسترش مناسبات سیاسی فی‌مابین از جمله تبادل هیأت‌های عالی‌رتبه، نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و هند و شورای تجاری دو کشور با هدف ارتقاء سطح مبادلات تجاری و همچنین سرمایه گذاری هند در چابهار تبادل نظر کردند. 

طرفین همچنین در خصوص موضوعات منطقه‌ای از جمله اوضاع افغانستان، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر، کریدور شمال جنوب و راه‌های تقویت همکاری‌های چند جانبه از جمله در چارچوب سازمان شانگهای به گفتگو پرداختند .

باقری در این ملاقات همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه جمهوری اسلامی ایران و هند راموجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه و مقابله با یکجانبه گرایی و مداخله کشورهای فرامنطقه‌ای در امور منطقه خواند و گفت: رایزنی پیوسته و مستمر ایران و هند در موضوعات مختلف و همکاری دو طرف در زمینه‌های مورد علاقه به ویژه در موضوعات منطقه‌ای یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت انکار ناپذیر برای تأمین منافع ملی دو کشور است و در عمل فرصت را از بیگانگان خواهد گرفت تا با بهره‌برداری از خلاء همکاری میان کشورهای منطقه، ترتیبات منطقه‌ای را بر اساس منافع نامشروع  و سیاست‌های زیاده خواهانه خود بر کشورهای منطقه  تحمیل کنند.


وزارت امور خارجه
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.