شناسه خبر : 113317
تاریخ انتشار :
غریب‌آبادی: اجازه نمی‌دهیم روایت عنادآمیز آمریکا و غرب، اذهان کشورها را منحرف کند

غریب‌آبادی: اجازه نمی‌دهیم روایت عنادآمیز آمریکا و غرب، اذهان کشورها را منحرف کند

معاون بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر اظهار کرد که به نیویورک سفر کرده است تا "روایتی صحیح از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران و اغتشاشات اخیر و نقش مخرب برخی کشورها ارائه کنیم و اجازه ندهیم روایت غلط و عنادآمیز کشورهای غربی و آمریکا، اذهان کشورها را منحرف کند."

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «کاظم غریب‌آبادی»، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، برای شرکت در نشست‌های کمیته سوم مجمع عمومی و رایزنی‌های دو و چندجانبه به نیویورک سفر کرده است.

مدعیان دفاع از حقوق بشر، صلاحیت پرچمداری ندارند

این مقام ارشد ایرانی روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌های ایرانی در نیویورک گفت: متأسفانه امروزه حقوق بشر بیش از هر زمان دیگری سیاسی شده است. ما شاهد هستیم کشورهایی که خودشان را پرچمدار دفاع از حقوق بشر تلقی می کنند، به‌طور مشخص آمریکا و برخی از کشورهای غربی، در حد گسترده‌ای ناقض حقوق بشر در قلمرو خودشان یا در سایر کشورها هستند و این کشورها به هیچ وجه از نظر ما صلاحیت پرچمداری در حوزه حقوق بشر را ندارند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه اظهار کرد: اخیراً به دنبال اغتشاشاتی که در داخل جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، این کشورها مجدداً ندای حمایت از حقوق بشر مردم ایران سرداده‌اند.

او اضافه کرد: این مردم، همان مردمی هستند که زندگی میلیون‌ها نفر از آنان، در اثر تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده آمریکا تحت تأثیر جدی قرار گرفته است. همان تحریم‌هایی که کشورهای اروپایی اگر واضعان آنها نبوده‌اند، اما همواره این تحریم‌ها را اجرا کرده‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هزاران نفر از مردم بی‌گناه ما در جریان بیماری کرونا به دلیل نرسیدن واکسن و دارو در اوایل این بیماری همه‌گیر جان خود را به دلیل تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی و ظالمانه و عدم انتقال پول از طریق کانال‌های مالی از دست دادند.

غریب‌آبادی افزود: ما ۱۷ هزار قربانی ترور توسط همان تروریست‌هایی که اکنون در کشورهای اروپایی و آمریکا ساکن هستند و در بهشت امن غرب زندگی می‌کنند، داریم. چگونه این کشورهای اروپایی و آمریکا دم از حمایت از حقوق بشر مردم ایران می‌زنند؟ اگر دلشان به حال حقوق بشر مردم ایران سوخته است، تحریم‌ها را بردارند و تروریست‌ها را به پای میز محاکمه بکشانند و آنها را پاسخگو و از کشورهای خود اخراج کنند!

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه تصریح کرد: بسیار مضحک است، اخیراً آمریکا که به زعم خودش خواسته از اغتشاشگران حمایت کند، اعلام کرده است بخشی از تحریم‌هایش را بر می دارد. شما ببینید مثلاً کدام بخش از تحریم‌ها را برداشته است؟ تحریم‌هایی که موجب تسهیل ارتباطات یا دسترسی به اینترنت از طریق شرکت آمریکایی است، آن هم در راستای حمایت از اغتشاشگران.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران با طرح این سوال که این اقدام اکنون چه مشکلی از مردم ایران را حل می کند؟، خطاب به آمریکا گفت: اگر در اظهاراتتان در حمایت از حقوق بشر صادق هستید، که البته نیستید، تحریم‌ها را بردارید.

تلاش برای ارائه روایت صحیح از وضعیت حقوق بشر ایران

غریب‌آبادی درباره هدف سفرش به نیویورک اظهار کرد: ما در نیویورک هستیم تا هم در نشست‌های کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل مباحث مرتبط با حقوق بشر که این روزها در حال بحث و بررسی است، حضور داشته باشیم و همچنین، رایزنی‌هایی را با گروه‌های مختلفی از کشورها و مقامات مسئول سازمان ملل داشته باشیم تا روایتی صحیح از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران و اغتشاشات اخیر و نقش مخرب برخی کشورها به این کشورها و مقامات ارائه کنیم و اجازه ندهیم که روایت غلط و عنادآمیز کشورهای غربی و آمریکا، اذهان کشورها را منحرف کند. این، کاری اساسی و اصولی است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تاکنون جلسات مختلفی را داشته‌ایم. با گروه کشورهای عدم تعهد و با گروه کشورهای دوستان حمایت از منشور سازمان ملل متحد، دیدارهای جمعی داشتیم.

او افزود: با گروه کشورهای دوستان حمایت از منشور سازمان ملل که متشکل از ۱۹ کشوری است که مواضع اصولی در حوزه سازمان‌های بین‌المللی و در مخالفت با سیاسی کردن حقوق بشر و مداخله‌های خارجی و همچنین اقدامات قهری یا تحریم‌های یکجانبه دارند، دیدار بسیار خوبی داشتم.

غریب‌آبادی اضافه کرد: با برخی از سفرا و نمایندگان دائم کشورها نیز بصورت دوجانبه دیدار داشتم و از آنچه در هفته‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران واقع شده، روایتی واقعی و صحیح را عرضه کردیم و نسبت به مخاطرات سیاسی کردن سازوکارهای بین‌المللی و سوءاستفاده از آنها هشدار دادیم.

معیارهای تجمع مسالمت آمیز طبق مفاد معاهدات بین‌المللی حقوق بشر

معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: اکنون آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و همدستان و همپیمانان آنان مانند سازوکارهای حقوق بشری، از آنچه در ایران می‌گذرد، به عنوان تجمعات مسالمت آمیز نام می‌برند.

غریب‌آبادی تصریح کرد: تجمعات مسالمت آمیز طبق مفاد معاهدات بین‌المللی حقوق بشری، از جمله میثاق بین المللی حقوق مدنی – سیاسی، یکسری معیارهایی دارد که به‌عنوان مثال نباید نفرت پراکنی، تشویق به خشونت باشد و نباید سلاح در آن حمل شود، نباید مغایر با نظم و امنیت عمومی و اخلاق حاکم بر جامعه باشد.

زیرپا گذاشتن تمام معیارهای بین‌المللی در تجمعات هفته‌های اخیر

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار کرد: ما در تجمعات هفته‌های اخیر، دیدیم که تمام این معیارهای بین‌المللی نیز زیر پا گذاشته است. حالا قوانین جمهوری اسلامی ایران را هم کنار بگذاریم، معیارهای بین‌المللی نیز رعایت نشده است. چطور اسم این را تجمع مسالمت آمیز می‌گذارند؟ برای کشورهای مختلف این موضوع را تشریح کردیم.

روایتی از اقدامات اغتشاشگران و خویشتنداری نیروهای مجری قانون

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: تاکنون بیش از هزار و دویست اماکن، خودرو و موتور سیکلت شامل خودروها و وسایل نقلیه عمومی و امدادی مثل آمبولانس توسط اغتشاشگران به آتش کشیده و تخریب شده‌اند.

غریب‌آبادی افزود: بیش از چند هزار نفر از عوامل مجری قانون تاکنون توسط اغتشاشگران مجروح شده‌اند. این به دلیل قدرت اغتشاشگران نیست، بلکه به‌دلیل خویشتنداری نیروهای تأمین امنیت است که در واقع تصمیم گرفته شد حسب دستوری که به آنها داده شده است، سلاح گرم در تجمعات حمل نکنند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران سپس این سوال را مطرح کرد که این را ما باید چگونه تعبیر کنیم؟ به‌عنوان تجمع مسالمت آمیز؟

شهادت بیش از ۴۰ نفر از نیروهای حافظ امنیت مردم

معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۰ نفر از نیروهای حافظ امنیت مردم توسط اغتشاشگران شهید شده‌اند و همچنین موج ورود گروه‌های تروریستی را داشتیم. در همین رابطه، بر اساس بررسی‌هایی که در رابطه برخی افراد حاضر در اغتشاشات که جان خود را از دست داده‌اند، انجام شده، نیز محرز شده است که این افراد توسط اغتشاشگران کشته شده‌اند.

غریب آبادی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵۰ نفر از افراد وابسته به گروهک تروریستی منافقین دستگیر شده‌اند. همچنین بیش از ۸۰ نفر افرادی که وابسته به گروهک‌های مختلف تروریستی کرُدی هستند و نیز بیش از ۵ نفر از افراد وابسته داعش دستگیر شده‌اند.

به‌دست آمدن هزاران قبضه سلاح گرم و مهمات از اغتشاشگران

دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: بیش از هزاران قبضه انواع سلاح گرم و مهمات از این اغتشاشگران به دست آمده است. کجای این تجمعات مسالمت آمیز است؟

تأکید بر اصلاح نقص‌های اجرای قانون درباره تجمعات مسالمت‌آمیز

غریب‌آبادی در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران حق تجمع مسالمت آمیز برابر قوانین از جمله قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است. حالا اگر نقصان‌هایی برای اجرای قوانین وجود دارد، باید اینها را اصلاح کرد.

تجمع مسالمت‌آمیز باید حمایت و تضمین شود

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران افزود: ما در مجموعه ستاد حقوق بشر حامی این هستیم که حق تجمع مسالمت آمیز باید کاملاً تضمین شود که مردم اگر حرفی دارند که باید به گوش دولتمردان برسانند، بتواند بسیار راحت و ساده این کار را انجام دهند. اما باید یک خط بسیار مشخصی را بین تجمع مسالمت آمیز و غیرمسالمت آمیز قائل شویم.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه تصریح کرد: تجمع مسالمت آمیز را باید حمایت و تضمین کرد، اما با تجمع غیرمسالمت آمیز باید برابر قانون برخورد کرد، چرا که امنیت آحاد جامعه زیر سوال خواهد رفت.

غریب‌آبادی ادامه داد: با این وجود، جمهوری اسلامی ایران یک رفتار مسئولانه از خودش نشان داده است و من این را برای گروه‌هایی از کشورها که با آنها دیدار کردم، توضیح دادم و برخی ابعاد رفتار مسئولانه جمهوری اسلامی ایران را بیان کردم.

کمیته تحقیق برای رسیدگی به آسیب های فیزیکی و آسیب به اموال خصوصی و عمومی

این مقام ارشد قوه قضائیه ایران درباره ابعاد رفتار مسئولانه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: از جمله، کمیته تحقیقی در چارچوب وزارت کشور تشکیل شده و این کمیته مأموریت دارد تمامی آسیب های فیزیکی و آسیب به اموال خصوصی و عمومی را بررسی کند و راهکارهایی را برای جبران خسارات پیشنهاد دهد.

او ادامه داد: اینگونه نیست حالا که این اتفاقات توسط اغتشاشگران و گروه‌های تروریستی با حمایت برخی از کشورهای غربی و آمریکا روی داده، از کنار آسیب ها بگذریم.

نظام قضایی ایران برخورد کاملاً عادلانه خواهد داشت

دبیر ستاد حقوق بشر ایران همچنین گفت: در مرحله قضایی نیز نظام قضایی ما برابر قانون، برخورد بسیار عادلانه‌ای خواهد داشت.

غریب‌آبادی افزود: اینکه در رسانه ها یا برخی گروه‌ها و افراد که غیرمرتبط با نظام قضایی هستند، در مورد چگونگی برخورد با دستگیرشدگان یا اتهامات آنها صحبت می‌کنند، نظام قضایی به این اظهارات توجهی ندارد.

معاون بین‌الملل قوه قضائیه تصریح کرد: ملاک نظام قضایی، در واقع آن اتهاماتی نیست که در رسانه‌ها مطرح می شود، بلکه ملاک نظام قضایی، قانون و مستندات است.

آزادی بیش از ۹۰ درصد بازداشت شدگان و رد برخی آمار

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: از همین رو، بیش از ۹۰ درصد از بازداشت شدگان در همان دو سه روز اول به طرق مختلف و با صدور قرارهای تأمین آزاد شدند.

غریب‌آبادی برخی اظهارات رسانه‌ای مبنی بر تحت بازداشت بودن ۱۴ هزار نفر در ایران در جریان اغتشاشات را رد کرد و گفت: ما کاملاً این رقم را رد می‌کنیم. چنین چیزی اصلاً صحیح نیست.

او اظهار کرد: تعدادی که اکنون در بازداشت هستند، برای برخی از آنها کیفرخواست صادر شده است و برای بقیه که در مرحله تکمیل تحقیقات هستند، برابر مستندات و قانون برخورد خواهد شد. حق آنها است که از تمامی موازین و تسهیلات قانونی برخوردار باشند.

متهمان و خانواده‌هایشان به نظام قضایی اطلاع رسانی کنند

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر هر کدام از این متهمین و خانواده های آنان بر این باور هستند، که در واقع بخشی از حقوق آنها در فرایند دادرسی یا تحقیقات تأمین نشده است، حتماً به دستگاه‌های نظارتی در درون نظام قضایی و ستاد حقوق بشر اطلاع رسانی کنند و ما قطعاً پیگیری خواهیم کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه تأکید کرد: متهمان باید از یک محاکمه عادلانه و منصفانه برخوردار باشند و این باید تضمین شود و نظام قضایی دنبال اقدامات قانونی در این زمینه است.

نقش فضای مجازی در آشوب‌ها

غریب آبادی اظهار کرد: نکته دیگری که برای هیأت‌ها و کشورهای مختلف مطرح کردم، درباره نقش فضای مجازی است. فضای مجازی نقش بسیار مخربی را ایفاء کرده است. ما فضای مجازی را یک شخصیت مستقل نمی‌بینیم. فضای مجازی را تابعی از قدرت‌ها و برخی از این کشورها که از این آشوب‌ها در جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند، می‌دانیم.

میلیون‌ها پست و باز کردن هزاران صفحه در اینستاگرام در حوادث اخیر

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مشخصاً اینستاگرام و توئیتر مد نظرم هست. اینستاگرام در هفت هفته اخیر میلیون‌ها پست و هزاران صفحه باز کرده است. دستگاه‌های ذی‌ربط در جمهوری اسلامی ایران، تمام مستندات این موضوع را مبنی بر ترویج خشونت، تبلیغ فروش سلاح گرم، تشویق مردم به ریختن در خیابان‌ها و تخریب اموال عمومی و خصوصی جمع آوری کرده‌اند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه اظهار کرد: نهادهای مسئول در جمهوری اسلامی ایران با شرکت متا که مالک واتس آپ و اینستاگرام است، مکاتبه کردند که این صفحات باید بسته شوند، چرا که اینها حتی مغایر نظامنامه اینستاگرام هستند. آنها هیچ کاری نکردند و هیچکدام از این صفحات را نبستند.

رفتار دوگانه اینستاگرام در آشوب‌ها و ترور شهید سردار سلیمانی

غریب‌آبادی یادآور شد: این اقدام اینستاگرام در حالی صورت می‌گیرد که ما فراموش نمی‌کنیم بعد از ترور ناجوانمردانه شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی تا هم اکنون، نزدیک سه سال، میلیون‌ها پست و صفحه را که فقط اسم شهید حاج قاسم بود، حذف کردند. اینستاگرام به چه بهانه‌ای این صفحات و پست‌ها حذف کرد؟ اعلام کرد که برای جلوگیری از خشونت، ما این اسم و صفحات را حذف می‌کنیم.

این مقام ارشد قوه قضائیه ایران ادامه داد: اکنون این میلیون‌ها پست و هزاران صفحه که عین خشونت و ترویج آن است، چرا آنها را نمی‌بندند؟ برای این که یک برنامه حمایت از اغتشاشگران دارند و البته در همدستی با برخی کشورها این اقدامات را انجام می‌دهند.

باز شدن بیش از ۵۰ هزار حساب ساختگی به دستور آمریکا در توئیتر

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران درباره عملکرد توئیتر در اغتشاشات اخیر نیز گفت: عملکرد توئیتر در اغتشاشات اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. به‌طور میانگین، توئیتر ماهانه چهار هزار حساب فارسی باز می‌کند. در همین یک ماه گذشته که ما با اغتشاشات مواجه هستیم، توئیتر بیش از ۵۰ هزار حساب ساختگی به دستور آمریکا باز کرده است. این ۵۰ هزار حساب دست ۵۰ هزار فرد واقعی نیست، دست چندین فرد یا بصورت رباتیک است که جنگ تبلیغاتی و روانی علیه جمهوری اسلامی ایران راه بیندازند.

جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران و توسل به همه ابزارها

غریب‌آبادی با بیان اینکه شاهد حمایت و مداخله برخی کشورهای اروپایی، کانادا، آمریکا و رژیم صهیونیستی از اغتشاشات، حضور تروریست‌ها، بسیج ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی هستیم، تأکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی راه انداخته‌اند که به فضل الهی یک‌بار دیگر شاهد شکست خود خواهند بود، چرا که ملت بیدار ایران با اغتشاش و اغتشاشگر مخالف است و در چندین نوبت شاهد حضور میلیونی آنها در خیابان‌ها بودیم.

او اظهار کرد: هم اکنون نیز سراغ سازمان‌های بین‌المللی آمده‌اند که از ابزار سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل و شورای حقوق بشر برای اعمال فشار بیشتر سیاسی علیه ایران سوءاستفاده کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: در اینجا بر ما فرض است که واقعیت‌ها را بیان و روشنگری و مطالبه‌گری کنیم. حالا چه تأثیری بر کشورها بگذارد؛ من وجدان‌های بیداری در میان کشورها دیده‌ام که در واقع بین واقعیت‌های در صحنه و آنچه از طریق فضای مجازی می‌بینند، تفکیک قائل می‌شوند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: باید به تلاش های خودمان در این راستا ادامه بدهیم. بالاخره مردم، مردم خودمان هستند و ما خودمان به اینکه به حقوق بشر آنها را رسیدگی کنیم، صالح هستیم و اجازه دخالت به سایر کشورها نمی‌دهیم.

قربانیان تروریسم و تحریم‌های یک‌جانبه مگر حقوق بشر ندارند؟

غریب‌آبادی همچنین یادآور شد: من این تناقض عملکرد درباره عملیات ترویستی در شیراز را برای هیأت‌های مختلف و گروه‌هایی از کشورها بیان کردم. در همان حال که برخی کشورهای غربی و آمریکا و سازوکارهای حقوق بشری بیانیه‌های مختلفی در مورد این اغتشاشات و حمایت از آن صادر کردند، اما متأسفانه در مورد حادثه تروریستی شیراز، سکوت اختیار کردند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه افزود: حتی یک کلمه در محکومیت حادثه تروریستی شیراز، به جز دو سه کشور اروپایی، نگفتند و قاطبه آنها و تمام سازوکارهای حقوق بشری سکوت اختیار کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: جهان باید اینها را بداند و ما باید این تناقضات و استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر را به اطلاع کشورهای مختلف برسانیم. حالا اینکه چه تصمیمی می‌گیرند، حق حاکمیتی خودشان است، اما حق دارند و ما مسئول هستیم و وظیفه داریم.


ایرنا
اخبار مرتبط
انتقاد دبیر ستاد حقوق بشر از رویکردهای متناقض غرب در اغتشاشات اخیر

انتقاد دبیر ستاد حقوق بشر از رویکردهای متناقض غرب در اغتشاشات اخیر

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر از برخوردهای دوگانه و رویکردهای متناقض سازوکارهای حقوق بشری و غرب در رابطه با تجمعات و اغتشاشات ...

شروع تحقیقات دادستانی تهران درخصوص شبکه‌های فارسی زبان ضدایرانی
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه خبر داد؛

شروع تحقیقات دادستانی تهران درخصوص شبکه‌های فارسی زبان ضدایرانی

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر از شروع تحقیقات دادستانی تهران درخصوص شبکه‌های فارسی زبان ضد ایرانی خبر داد.

دبیر ستاد حقوق بشر از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کرد

دبیر ستاد حقوق بشر از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کرد

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید و با همه 20 نفر بازداشتی زیر 10 سال (عمدتاً 17 تا 18 ...

غریب‌آبادی از وضعیت بازداشت شدگان مرتبط با ناآرامی‌های اخیر بازدید کرد

غریب‌آبادی از وضعیت بازداشت شدگان مرتبط با ناآرامی‌های اخیر بازدید کرد

دبیر ستاد حقوق بشر در بازدید از زندان‌های تهران، وضعیت بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

روشنگری درخصوص نقش مخرب برخی کشورها و رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی درباره اغتشاشات
در دیدار غریب آبادی با نمایندگان حدود 100 کشور صورت گرفت؛

روشنگری درخصوص نقش مخرب برخی کشورها و رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی درباره اغتشاشات

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با بیان اینکه با نمایندگان حدود 100 کشور در نیویورک به‌صورت جمعی و فردی دیدار و گفتگو کرده است، گفت: ضمن روشنگری لازم ...

غریب‌آبادی: آمریکا و اروپا از تحریم برای ایجاد آشوب در ایران استفاده می‌کنند

غریب‌آبادی: آمریکا و اروپا از تحریم برای ایجاد آشوب در ایران استفاده می‌کنند

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا و اروپا از ابزار تحریم برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران استفاده می‌کنند.

غریب‌آبادی: مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی باید باید پاسخگو باشند

غریب‌آبادی: مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی باید باید پاسخگو باشند

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، با ارسال نامه ای به مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت