شناسه خبر : 113032
تاریخ انتشار :
معاون وزیر خارجه روسیه‌: هیچ ارتباط خارج از چارچوبی مابین ایران و روسیه وجود ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه‌: هیچ ارتباط خارج از چارچوبی مابین ایران و روسیه وجود ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در خصوص همکاری‌های نظامی ایران و روسیه گفت: ایران و روسیه برای سازمان ملل این موضوع را شفاف توضیح دادند که هیچ رابطه خاصی ما بین ایران و روسیه وجود ندارد و تنها دارای روابط نرمال در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه نظامی هستیم.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «سرگئی ورشینین»، معاون وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در خصوص همکاری‌های نظامی ایران و روسیه گفت: ایران و روسیه برای سازمان ملل این موضوع را شفاف توضیح دادند که هیچ رابطه خاصی ما بین ایران و روسیه وجود ندارد و تنها دارای روابط نرمال در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه نظامی هستیم.

ورشینین افزود: همکاری‌های دو جانبه حق مسلم حاکمیت‌ها است که در همین راستا ما نیز علاقمندی‌هایی داریم. ما معتقد هستیم که چنین همکاری‌هایی با احترام به همه قوانین و قواعد بین‌المللی کاملاً طبیعی است، همچنین چنین روابطی در راستای روابط دو جانبه کشور نیز بسیار حائز اهمیت است. 

معاون وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: ما معتقد هستیم که این تلاش‌ها در راستای دخالت در امور دو کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست و این گونه اتهامات بیشتر متوجه ایالات متحده خواهد بود که در امور بسیاری از کشورها دخالت می‌کند که بارزترین نمونه آن حضور غیرقابل قبول آمریکا در افغانستان به مدت ۲۰ سال است که شاهد نتایج تأسف‌بار آن هستیم.

او در رابطه با مذاکرات احیای برجام نیز گفت: احیای این توافق که به آن اشاره شد باید همچنان ادامه یابد و تمامی روابط و بنیان‌های این توافق باید مورد احترام قرار‌ گیرد. آنچه که در وین  بر اساس چارچوب‌های آژانس مورد بحث قرار گرفت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از طریق آن نتایج بهتری برای امنیت و پایداری در فضای بین‌الملل به دست خواهد آمد.

همانطور که گفتم استفاده از پهپاد ایران در جنگ اوکراین تنها یک اتهام است و هنگامی که از مستندات آن سوال می‌شود، هیچ سندی وجود ندارد از همین رو هر کسی می‌تواند دیگران را متهم کند.


 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت