آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 112997
تاریخ انتشار :
ضرر 40 میلیارد یورویی غول گاز اتحادیه اروپا از تحریم روسیه

ضرر 40 میلیارد یورویی غول گاز اتحادیه اروپا از تحریم روسیه

شرکت یونیپر، بزرگترین واردکننده گاز آلمان از زیان خالص 40 میلیارد یورویی (39 میلیارد دلار) تا ماه سپتامبر خبر داد و دلیل اصلی آن را کاهش واردات گاز از روسیه عنوان کرد.

نورنیوز - گروه اقتصاد:  شرکت «یونیپر»، بزرگترین واردکننده گاز آلمان  روز پنجشنبه از زیان خالص ۴۰ میلیارد یورویی (۳۹ میلیارد دلار) تا ماه سپتامبر خبر داد و دلیل اصلی آن را کاهش واردات گاز از روسیه عنوان کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت خود نوشت: کاهش تحویل گاز روسیه تأثیر نامطلوب قابل توجهی بر نتایج یونیپر در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ داشته است...

یونیپر افزود: زیان خالص بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی در حدود ۴۰ میلیارد یورو برآورد می‌شود که شامل تقریباً ۱۰ میلیارد یورو از هزینه های انجام شده برای حجم (گاز وارداتی برای) ‌جایگزینی و تقریباً ۳۱ میلیارد یورو از ضررهای پیش بینی شده آتی ناشی از اثرات ارزش‌گذاری روی مشتقات و ذخیره‌سازی‌های مربوط به کاهش گاز روسیه تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ می‌شود.

یونیپر همچنین اعلام کرد که عرضه گاز روسیه به این شرکت در سه ماهه سوم به طور کامل متوقف شد و این شرکت مجبور شد گاز را در بازار نقدی با قیمت های بسیار بالاتر خریداری کند.

«تینا تووملا»، مدیر مالی این شرکت در بیانیه‌ای در مورد این گزارش، گفت: یونیپر مدتی است که گاز را با قیمت های بسیار بالاتر تهیه می کند و همانطور که مشخص است، ضررهای قابل توجهی را به ثبت رسانده است، زیرا بار هزینه های جایگزینی برای تهیه گاز جدید به مصرف کنندگان منتقل نمی‌شود.

یونیپر یکی از شرکت های انرژی اتحادیه اروپا است که بیشترین آسیب را از کاهش عرضه انرژی از روسیه متحمل شده است. قرار است تا پایان سال جاری میلادی یک بسته کمکی ۳۰ میلیارد یورویی از دولت آلمان دریافت کند که منجر به ملی شدن این غول انرژی خواهد شد.

گزارش ها حاکی است که برلین نگران است اگر این شرکت نتواند سرپا بماند، می تواند تأثیر دومینویی بر بخش انرژی آلمان داشته باشد.

به گزارش رویترز، زیان خالص گزارش شده یونیپر یکی از بزرگترین زیان‌ها در تاریخ شرکت‌های آلمان است.


راشاتودی
اخبار مرتبط
قطع مجدد صادرات غلات اوکراین؛ همه ضرر می‌کنند جز آمریکا!
نورنیوز بررسی کرد؛

قطع مجدد صادرات غلات اوکراین؛ همه ضرر می‌کنند جز آمریکا!

اوکراین و غرب با نقض مفاد توافقنامه آنکارا، ‌16 پهپاد را برای حمله به کشتی‌های ناوگان دریای سیاه روسیه از عرشه کشتی‌های حمل غلات به پرواز در ...

اروپای شرقی برای پشت سر گذاشتن سرما همه چیز را می‌سوزاند

اروپای شرقی برای پشت سر گذاشتن سرما همه چیز را می‌سوزاند

پشت سر گذاشتن زمستان به اولویت میلیون‌ها نفر در اروپای شرقی تبدیل شده است، مردمانی که استطاعت پرداخت بهای بالاتر برق و گاز را ندارند.

ترکیه: برای کاهش قیمت نفت تحریم ایران را بردارید

ترکیه: برای کاهش قیمت نفت تحریم ایران را بردارید

وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از آمریکا به دلیل اعتراض به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت، گفت تحریم‌هایی بر صادرات نفت ایران اعمال شده که رفع آنها ...

چین صادرات ال‌ان‌جی به اروپا و آسیا را متوقف کرد

چین صادرات ال‌ان‌جی به اروپا و آسیا را متوقف کرد

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین که برنامه‌ریز ارشد اقتصادی این کشور است، از شرکت‌های پتروچاینا، سینوپک و شرکت ملی نفت فلات قاره خواسته تا محموله‌های ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی